28.02.2017/09:43

Morawiecki za kompromisem ws. handlu w niedziele. Całkowity zakaz nie wchodzi w grę

Wicepremier Morawiecki nie jest zwolennikiem całkowitego zakazu handlu w niedziele. Wolałby kompromis, np. jedną czy dwie niedziele w miesiącu z zakazem handlu. Jednak rząd nie chce poprzeć stopniowego wprowadzania ograniczeń.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Jacek 19.03.2017

  Pan Morawiecki usiłuje wslizgnąć się do tyłków i Solidarności i Falińskim jednocześnie; słowem: każdemu ochłap!

 • Robert D. 09.03.2017

  Ten rząd cierpi na schizofrenię - z jednej strony plan Morawieckiego, wsparcie dla małych rodzimych firm, a z drugiej - wspieranie po cichu zagranicznego kapitału. Bo przeciez to hiperamarkety i dyskonty skorzystają na zakazie handlu - to ich tylko zmotywuje do większej agresji na rynku. A stracą przede wszystkim małe sklepy zrzeszone w sieciach.

 • polakos 05.03.2017

  żadne plan nie pomoże jeśli zamkniecie mały handel, opokę polskiej gospodarki

 • Albert 01.03.2017

  Dlaczego pis podaje przykłady Niemiec czy Francji jeśli chodzi o handel w niedzielę ? Jak mamy nasladować Francuzów którzy od nas nauczyli się jeść widelcami ? A może mamy naśladować Niemców i wprowadzić podatek od religii i przywrócić trójpodział władzy właśnie przez Pis w Polsce zlikwidowany ? Większość z krajów Unii - chyba 19 na dwadzieścia kilka nie ma żadnych ograniczeń w handlu w niedzielę. W naszym regionie Europy nikt nie ma takich ograniczeń. Orban - w którego wpatruje się powstały z kolan nasz rząd wycofał się z zakazu handlu w niedzielę w rok po wprowadzeniu takiego zakazu.

 • Handlowiec 28.02.2017

  To rozważna propozycja. Uważam, że na początek zrobić jedną wolną niedzielę i przeanalizować skutki. Mało rozsądne wprowadzić wolne we wszystkie niedziele, gdyż jest zagrożenie zwolnień pracowników, spadków obrotów total i negatywnego wpływu na całą gospodarkę. Poza tym może być duże niezadowolenie sporej ilości konsumentów. Węgrzy w krótkim czasie musieli się wycofać, bo powstał chaos.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.