28.02.2022/14:07

Na Ukrainie brakuje kierowców i magazynierów. Detaliści szukają wolontariuszy, którzy pomogą dostarczyć produkty

Silpo, jedna z największych sieci spożywczych na Ukrainie, zwróciła się do obywateli z prośbą o włączenie się do akcji, której celem jest zabezpieczenie łańcucha dostaw produktów do sklepów. „Kraj potrzebuje Twojej pomocy w magazynach i sklepach” – zaapelowała sieć handlowa do Ukraińców.

Jak informuje Silpo, sieć supermarketów należąca do przedsiębiorstwa Fozzy Group, poszukiwani są wolontariusze m.in., w miejscowości Browary, Odessie, we Lwowie, w Charkowie i Zaporożu.

Do sprawnej obsługi sklepów brakuje nie tylko kierowców, którzy dostarczą produkty, ale i sprzętu. W centrach dystrybucyjnych brakuje wózków widłowych i innego rodzaju sprzętu i narzędzi. 

„Możesz być tym, kto dostarczy świeże warzywa, pieczywo, wodę i mięso na półki sklepów. Jeśli jesteś w pobliżu jednego z centrów dystrybucyjnych i możesz pomóc sortować, załadować lub wysłać towary i produkty do supermarketów, skontaktuj się z nami” – z takim słowami zwrócił się detalista do obywateli Ukrainy. 

Każdy kierowca jest bohaterem 

Głos w sprawie dostaw żywności i pomocy humanitarnej do Kijowa zabrało dziś Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy.

„Powszechna jest opinia, że stolica Ukrainy jest otoczona przez rosyjskich najeźdźców, a to rzekomo prowadzi do zablokowania dostaw żywności, amunicji, pomocy humanitarnej do Kijowa.

To nieprawda, bo zespół Ministerstwa Infrastruktury pracuje w reżymie 24/7 w scentralizowanych punktach zaopatrzenia w żywność. Tutaj współpracujemy z Ministerstwem Gospodarki i proaktywnymi obywatelami”– poinformowała agencja Interfax-Ukraina powołując się na komunikat resortu.

Ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że godziny policyjne komplikują logistykę, a każdy kierowca, który zgadza się przewozić produkty spożywcze, jest bohaterem, ryzykując własnym bezpieczeństwem dla życia innych. 

„Współpracujemy z biznesem, który może dostarczać produkty spożywcze obywatelom i naszym obrońcom. Są trudności z logistyką, ale dzięki współpracy wszystkich departamentów Ministerstwa Infrastruktury osiągamy wyniki. Dzięki wszystkim, którzy nas wspierają. Systematyczne praca z sieciami handlowymi prowadzona jest nie tylko w Kijowie” – podkreśla resort.

Ministerstwo Infrastruktury zapewniło też, że Ukravtodor (ukraińska agencja odpowiedzialna za zarządzanie drogami) i Ukrzaliznytsia (koleje ukraińskie) systematycznie pracują nad utworzeniem „zielonych korytarzy” wzdłuż ukraińskich dróg, które powinny zapewnić przepływ towarów i ewakuację ludzi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także