09.08.2018/12:11

Nabiału nigdy dość

Najmłodsi konsumenci są otwarci na nowości, dlatego rynek wyrobów mlecznych dla dzieci napędzają atrakcyjne innowacje. Uczniowie dzień spędzają w biegu między lekcjami i zajęciami dodatkowymi, więc chętnie sięgają po nabiałowe przekąski w wygodnych opakowaniach.

Choć cała kategoria produktów mlecznych obejmująca jogurty, serki homogenizowane, mleka smakowe, kefiry, desery mleczne i produkty funkcjonalne do picia rośnie nieco szybciej niż kategoria produktów skierowanych do dzieci, to jednak obie sukcesywnie się powiększają. Jak zauważa Rafał Wróblewski, dyrektor ds. rozwoju klientów w firmie Danone, rynek produktów mlecznych wzrósł w skali roku o 6% w przypadku całej kategorii, a jeśli chodzi o produkty skierowane do dzieci – o 4%.– Wzrost napędzają głównie innowacyjne nowości – precyzuje ekspert.

Mleko czy jogurt?

Do produktów szczególnie dedykowanych najmłodszym konsumentom należą mleka smakowe. Ciekawy asortyment w tym segmencie proponuje MLEKOVITA. – Nasze mleko Wypasione o smakach truskawkowym, waniliowym i czekoladowym cieszy się ogromną popularnością. Oferujemy je w 200 ml kartoniku z atrakcyjną, odświeżoną szatą graficzną i dodaną słomką sensoryczną. Produkty te mogą pochwalić się także oznaczeniem „Poznaj dobrą  żywność” – komentuje Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA. Innym polecanym dzieciom wyrobem z największej polskiej mleczarni są jogurty z linii MiaMu. – Stanowią one bogate źródło białka i wapnia. Jadane systematycznie pomagają utrzymać właściwą mikroflorę jelitową organizmu dziecka, co ma ogromne znaczenie w procesie kształtowania się układu odpornościowego – zaznacza szef MLEKOVITY. Jogurty MiaMu są dostępne w czterech wariantach (biszkopt, jagoda z biszkoptem, pomarańczanektarynka i truskawka) oraz klasycznym – w specjalnej szkolnej wersji, w której dostępny jest także serek homogenizowany. To jednak nie jedyne produkty z linii MiaMu – serię uzupełniaja sery Mazdamer i Gouda w cieńszych plastrach i klasyczne paluszki serowe. Dodatkowo doskonałą propozycję dla dzieci stanowią jogurty HoHo w optymalnej dla najmłodszych porcji, czyli 100 g. – W przypadku najmłodszych konsumentów ważne staje się, by żywność była jak najbardziej naturalna, bez zbędnych barwników i konserwantów – ich rodzice zwracają szczególną uwagę na etykiety. Dlatego w MLEKOVICIE zwracamy uwagę na to, by informować o takich zaletach na froncie opakowania – podkreśla Dariusz Sapiński.

Nowoczesne saszetki

Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zaopatrzyć placówkę także w jogurty i serki homogenizowane w saszetkach – konsumenci coraz częściej sięgają po nie z wygody – można je jeść bez łyżeczki w tzw. biegu. – W przypadku dzieci szczególnie ważne jest, żeby opakowanie było Najmłodsi konsumenci są otwarci na nowości, dlatego rynek wyrobów mlecznych dla dzieci napędzają atrakcyjne innowacje. Uczniowie dzień spędzają w biegu między lekcjami i zajęciami dodatkowymi, więc chętnie sięgają po nabiałowe przekąski w wygodnych opakowaniach. tak zaprojektowane, by dziecko mogło łatwo zjeść przekąskę podczas szkolnej przerwy oraz by zapewniało właściwą jakość i bezpieczeństwo. W przypadku Danonków w saszetce rodzic ma pewność, że dziecko otrzymało porcję wartościowego produktu mlecznego, a jednocześnie, że zachował on wszystkie swoje właściwości, bo te Danonki można przechowywać poza lodówką nawet przez sześć godzin – podkreśla Rafał Wróblewski. Warto też zwrócić uwagę na jogurty pitne. Dziś w ofercie firmy Danone są dostępne Danonki Koktajl Mleczny w pojedynczych opakowaniach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że rodzic może kupić tylko jedną sztukę produktu. Dzięki wygodnej słomce dziecko może go zjeść np. w drodze do szkoły.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.