08.10.2018/10:40

Nowy trend w branży mięsnej

Czy mięso i wędliny pochodzące z hodowli, w których wyeliminowano antybiotyki podbiją polski rynek? Zdania są podzielone – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Reinert Westfälische Privat Fleischerei, jeden z największych niemieckich producentów wędlin, wprowadza szum na rynku linią przetworów mięsnych ze świń z hodowli, w której nie używano antybiotyków. Dostarcza mu je duński koncern Danish Crown, Dziennikarze WirschaftsWoche twierdzą, że „bezantybiotykowy” ruch doprowadza branżę mięsną do pasji. Jak wskazuje „Puls Biznesu” ta kategoria produktów powstaje i w Polsce.

Prekursorem nowej kategorii jest w Polsce pomorskie Prime Food, obecnie działające pod szyldem Goodvalley, które pierwsze testy przeprowadziło w sklepach sieci Netto latem zeszłego roku. Teraz produkowane przez firmę mięso z hodowli bez użycia antybiotyków jest dostępne w Tesco, Netto, Carrefourze, Aldi oraz czasowo w Kauflandzie i w niektórych Biedronkach. Potencjałowi kategorii przyglądają się już inni gracze, jak np. Zakłady Mięsne Silesia.

Jak przypomina „Puls Biznesu” wyróżnianie produktów mięsnych poprzez wyeliminowanie antybiotyków z procesu hodowli zwierząt to nie nowość na polskim rynku, kilka lat temu głośno przerabiała to branża drobiarska. Potem jednak o sprawie ucichło

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.