12.06.2017/13:11

Obowiązkowe przewijaki w sklepach? Branża handlowa komentuje: to bzdura!

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce, aby we wszystkich sklepach o powierzchni użytkowej powyżej 100 mkw., które zostaną otwarte w obiektach oddanych w przyszłości do użytku, znajdowało się wydzielone pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Przedstawiciele branży handlowej są zdziwieni propozycją takich zmian w prawie. Jak twierdzą, wprowadzenie tego typu obowiązku miałoby sens jedynie w przypadku dużych placówek handlowych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marta 14.06.2017

    Powinni to regulować jedynie do "kolosów" i dużych hipermarketów, w których często spędzamy dużo czasu. Faktycznie przewijaki można spotkać w dużych sieciach, ale dalej nie we wszystkich. Jest to bardzo przydatne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie z dziećmi rozwiązanie. Powstała nawet baza gdzie z można wybrać się z dziećmi http://gdziezdziecmi.pl

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.