07.03.2018/15:25

Paczkomaty Amazona na stacjach paliw w Niemczech

Przy stacjach benzynowych koncernu OMV w Niemczech powstaną stacje odbioru paczek Amazona, tzw. Amazon Locker. W pierwszej fazie projekt będzie testowany w czterech placówkach w rejonie Monachium. Dzięki temu, że urządzenia znajdują się poza budynkiem stacji, klienci będą mieć do nich nieskrępowany dostęp przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Amazon Locker to terminale samoobsługowe, za pomocą do których klienci mogą odbierać produkty zamówione wcześniej w sklepie Amazona. System działa intuicyjnie – gdy przesyłka jest już na miejscu, firma kurierska wysyła ​​do odbiorcy wiadomość e-mail z indywidualnym kodem dostępu do skrytki. – Amazon Locker idealnie wpasowuje się w strategię kompleksowych zakupów – wyjaśnia Robert Böhmisch, szef OMV Petrol Station Germany.

Amazon.com istnieje od 1994 roku. To amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe prowadzące największy na świecie sklep internetowy. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Polsce.

W naszym kraju dwa pierwsze centra dystrybucyjne giganta rynku e-commerce ruszyły pod koniec października 2014 roku w Bielanach Wrocławskich i w Sadach pod Poznaniem. Trzecie działa od niedawna w Szczecinie-Kołbaskowie. Kolejne mają powstać w Chojnach pod Legnicą i w Gliwicach – oba w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Łącznie Amazon zainwestował w Polsce już ponad 3 mld zł i zatrudnia 9000 osób. Globalnie koncern ma ponad 154 000 pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.