28.05.2018/07:39

Piotr i Paweł nie tylko zamyka, ale także otwiera nowe sklepy. Sieć uruchomiła sklep w nowym centrum handlowym

Pomimo konieczności zmiany terminu otwarcia nowego centrum handlowego na Pomorzu, deweloperowi projektu Forum Gdańsk udało się uruchomić obiekt jeszcze w maju. Podczas pierwszego weekendu funkcjonowania centrum obiekt odwiedziło 150 tys. osób.

Centrum handlowe Forum Gdańsk miało formalnie wystartować 16 maja. Niestety, deweloper projektu, Multi Corporation, nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie obiektu. Dlatego otwarcie zostało przełożone i ostatecznie obiekt wystartował 26 maja.

- To jeden z najbardziej wymagających projektów Multi od lat, tworzony w niezwykle wymagającej historycznie i biznesowo przestrzeni. Oddajemy nie tylko nowoczesne miejsce zakupów, ale nowe centrum miasta; przestrzeń  spotkań dla mieszkańców i turystów, którzy co roku odwiedzają Gdańsk – mówił podczas otwarcia Josip Kardun, członek zarządu Multi Corporation.

Deweloper zainwestował w projekt około 900 mln złotych. Na cele publiczne - w tym przebudowę układu drogowego, nowe ścieżki rowerowe czy przestrzeń dla instytucji kultury - poszło 140 mln złotych.

Cały kompleks zajmuje działkę 6,2 ha. Łączy funkcje handlowe (51 tys. mkw. na sklepy i usługi) i publiczne (28 tys. mkw. placów miejskich i przestrzeni publicznej). Forum Gdańsk to 170 sklepów, ponad 20 restauracji i kawiarni, place zabaw i place publiczne oraz tarasy widokowe.

Jednym z głównych najemców jest sieć Piotr i Paweł. Sklep zajął powierzchnię blisko 1300 mkw. i zlokalizowany jest na poziomie -1. Sklep wykonany jest w najnowszym standardzie, z wykorzystaniem nowoczesnego oświetlenia, z wysokim industrialnym sufitem. Jego układ przystosowany jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W ofercie sklepu dostępne są również produkty marki własnej Piotr i Paweł, w tym ekologiczna linia BIO oraz linia Plus oferująca żywność funkcjonalną (dla celiaków, czy diabetyków).

– Wiele lat szukaliśmy inwestora, który w tak wymagających warunkach, w centrum miasta podjąłby się zadania polegającego na stworzeniu wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej. Dziś do dyspozycji gdańszczan oddane zostało nie tylko centrum handlowe, ale i nowa przestrzeń w środku miasta. Wraz z nią drogi,  drogi rowerowe, węzeł komunikacyjny, przestrzeń ogólnodostępna i Kunszt Wodny. Posłużą one mieszkańcom miasta i regionu oraz turystom. Wierzę, że ludzie będą czuli się tu po prostu dobrze – mówił Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Miasto Gdańsk zawarło umowę z Multi Corporation po rozstrzygnięciu międzynarodowego konkursu sześć lat temu – w kwietniu 2012 roku. Multi będzie zarządzało całym kompleksem Forum z wyjątkiem Kunsztu Wodnego, w którym siedzibę znajdzie Instytut Kultury Miejskiej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • andygda 20.08.2018

    Tak przy okazji PiP zamyka sklepy w medisonie, limbowa I jeszcze na Chełmie to póki co tylko 3 do 1 nic tylko się radować :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.