10.09.2018/14:19

PKN Orlen mógłby przejąć Biedronkę lub Żabkę? Prezes UOKiK: Dlaczego nie? [WYWIAD]

Przejęcie przez PKN Orlen sieci Biedronki, czy sieci Żabka mogłoby być niezwykle ciekawe z punktu widzenia analizy rynku. Na pierwszy rzut oka taka transakcja mogłaby mieć szanse na pozytywną weryfikację – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Bakbar 17.09.2018

  swoją drogą ciekawe jest, że dla Rzeczpospolita Polska z niestety już historycznym i unikatowym udziałem ponad 50% rynku tradycyjnego w handlu... a przyjęto absurdalnie wysoki poziom 40% udziału jednego podmiotu... tj. kryterium 1:1 z rynków zachodnich, gdzie dawno nastąpił proces konsolidacji... kto no pokażcie KTO to przyklepał?!? Kto przyklepał tą rzeź?

 • Jarema 11.09.2018

  Pisowska komuna pod hasłami repolonizacji coraz bardziej wraca do gospodarki w stylu PRLu a jaka jest efektywność firm kontrolowanych przez pisowców ? , ile kasy te firmy wydają na propagandę pisowską zamiast dawać ją do budżetu ? ilu Misiewiczów dostaje ciepłe posadki w pisowskich firmach ? co pis zrobił z polskim stajniami, stoczniami czy firmami zbrojeniowymi ?

 • kolo 11.09.2018

  no oczywiście! genialne!
  potem jeszcze tylko zmienią tę zoologiczną nazwę ŻABKA na jedynie słuszną - "państwowa spółdzielnia spożywców (jakie piękne słowo!) SPOŁEM" i mamy PRL-bis w pełnej krasie... mam ciary na plecach, czy to ze strachu?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.