09.02.2017/13:13

"Podatek handlowy płacę do dziś". Tak wyglądają negocjacje z sieciami handlowymi

Na temat nieuczciwych praktyk handlowych i o tym, jak wyglądają kulisy negocjacji umów z sieciami sklepów i hurtowniami rozmawialiśmy z prezesem średniej wielkości firmy, zlokalizowanej na północy Polski i zajmującej się produkcją żywności.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • RafalO 13.02.2017

  Sprawa wyzysku przez sieci i prostytuowania rynku różnymi opłatami ciągnie się od lat. Jedno słowo: rekiet.To przestępstwo, tylko co z tego. Kto się postawi traci życie. Beneficjentem i zakładnikiem jest oczywiście klient końcowy, który w finale konsumuje podłą jakość i w rezultacie dalej finansuje taką zabawę. Ustawa niczego nie zmieni ani przepisy w tej materii i to najsmutniejszy wniosek. Jest publiczne przyzwolenie. Problem głęboko tkwi w zarządach po obu stronach czyli pazerności na wynik. Inteligentni inaczej.

 • Zbigniew 10.02.2017

  Na szczęście dostępne są już rozwiązania w e-commerce ułatwiające kontakt z kupującymi na rynku hurtowym. Sam korzystam z jednej z platform z której pozyskuje nowych kupujących. Musiałem jedynie poustawiać inaczej logistykę u siebie aby obsługiwać także klientów zainteresowanych zakupami na zgrzewki a nie calopaletowe, ale przy wyższej cenie po jakiej mogę sprzedawać i tak wychodzę na swoje

 • Robert 10.02.2017

  Niestety tak jest. Na rynku polskim jest kilku dominujących graczy (sieci handlowe, wielkie hurtownie) a producentów wielu więc wykorzystują sytuację. Inna strona medalu jest taka że producenci "zdejmują gacie" przed "wielkimi" (ceny, rabaty retro, półkowe i Bóg wie jeszcze co) a odbijają sobie na małych przez co ci mali nie mają nawet odrobiny szansy na konkurencję z większymi. I tu kółko się zamyka tj. na ryku pozostają duże firmy które wyciskają ostatnie soki z producentów a ci jęczą jak jest nie dobrze

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.