25.09.2016/22:13

Polacy boją się e-paragonów. Nie chcą żeby państwo wiedziało wszystko o ich zakupach

Blisko 2/3 respondentów jest przeciwnych gromadzeniu przez państwo danych o wszystkich ich zakupach – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos.Jednocześnie ponad połowa respondentów przeciwna jest zarówno przejściu na e-paragony, jak i całkowitemu zastąpieniu tradycyjnych płatności gotówkowych płatnościami elektronicznymi.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • nina 26.09.2016

  już się totalnej kontroli zachciewa, serio można oszaleć. co za pomysły w ogóle. i ja dziękuję za personalizowane usługi, sama mogę to sobie zrobić:wykop.pl/link/3369401/przed-nami-inwigilacja-za-pomoca-eparagonow-acta-przy-tym-to-pikus/39690069/# oby to nie przeszło..

 • Wolny obywatel pisolandu 26.09.2016

  Absolutnie nie życzę sobie aby ludzie tacy jak ZIobro, Kaczyński, Macierewicz czy Kamiński mieli dokładny wgląd w moje wydatki. Jak PIS zrealizuje swoje plany to zacznę płacić gotówką a nie kartą i nikomu nie podam żadnego adresu emailowego do wysyłania paragonów. To olejny krok PISu w stronę scentralizowanego, represyjnego państwa rządzonego przez towarzyszy z lepszego sortu i nie ma na to mojej zgody,.

 • Obserwator 26.09.2016

  I nic w tym dziwnego wyjdzie cała szara strefa - wydatki wyższe od przychodów.
  Jeszcze co się kupuje to długa historia, tysiące sklepów musi zmienić POS - nie mówiąc już o wysyłaniu danych czyli firmy od ePOS oraz usługodawcy internetowi będą mieli żniwa - będzie to kolejnym gwoździem do trumny dla małych sklepów. Może rozwiązaniem są programy lojalnościowe - tam są karty i rejestracja decyzji konsumenckich. Dostaną też po uszach firmy badające rynem jak Nielsen czy CMR - bo każdy będzie miał dostęp do danych GUSu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.