24.07.2020/08:18

Polacy chcą wydawać pieniądze podczas pandemii

Blisko 43 proc. polskich konsumentów deklaruje, że podczas pandemii koronawirusa nie zmieniło sposobu wydawania pieniędy. Kolejnych 30 proc. deklaruje, że choć obawiają się pandemii, to są do niej dobrze przygotowani i nie oszczędzaj - takie danie płyną z badania firmy EY "Future Consumer Index".

Analizę przywołuje dzisiejszy "Puls Biznesu". Przedstawiciele firmy doradczej podkreślają, iż mimo ograniczenia wydatków przez ok. 25 proc. gospodarstw domowych, Polska pod tym względem prezentuje się lepiej niż kraje Europy Zachodniej. Polacy w większości nie zmienili radykalnie swoich zakupowych nawyków oraz ilości wydawanych pieniędzy.

Eksperci podkreślają, że tylko 14 proc. konsumentów twierdzi, że będzie nadal oszczędzało, podczas gdy globalnie ten wskaźnik wynosi 28 proc. Zmieni się jednak podejście do pewnych spraw. Już 61 proc. badanych w Polsce deklaruje, że będzie podczas zakupów zwracać większą uwagę na to, co kupuje i sięgać częściej po zdrowsze produkty. Nieco więcej przyznaje, że odejdzie od używania gotówki i skupi się na korzystaniu z kart płatniczych, by minimalizować ryzyko zarażenia.

Polacy z większym optymizmem patrzą też na aktywność w sferze kultury czy rozrywki. 43 proc. Polaków deklaruje, że obawia się wyjścia do kina, a 14 proc. czułoby się tam "ekstremalnie niekomfortowo" ze względu na koronawirusa. Globalnie te wskaźniki wynoszą odpowiednio 78 i 58 proc.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Radek F. 24.07.2020

    Kotoś przed publikacją dokonuje korekty tego tekstu ?
    Chyba nie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także