23.01.2017/10:34

Polacy wydają na chipsy 657 mln zł rocznie

W styczniu na sklepowych półkach pojawiły się też dwie limitowane edycje chipsów Lay’s w „karnawałowych” smakach: Temperamentna Salsa i Sezonowany Stek.

Kierunek: naturalność?

Na rynku nie brak również produktów bez konserwantów i glutaminianu sodu, a także z obniżoną  zawartością tłuszczu. – To propozycje dla osób zorientowanych na zdrowie – przekonuje Agnieszka Skorupa, wskazując przy tym na chipsy Just Chips, w przypadku których producent postawił na prostotę składu: przyprawy, olej słonecznikowy oraz ziemniaki. Ogólnoeuropejskie badania przeprowadzone na zlecenie GNT Group dowiodły, że poza marką (52 proc.) czy niską ceną (41 proc.), naturalne pochodzenie składników w słonych przekąskach odgrywa istotną rolę dla ponad jednej trzeciej konsumentów (34 proc.). Co ciekawe, ten aspekt jest ważniejszy niż zawartość tłuszczu (29 proc.), kaloryczność (26 proc.) czy organiczne pochodzenie (10 proc.). To, że naturalne pochodzenie składników ma decydujące znaczenie przy zakupie, potwierdza też fakt, że konsumenci są gotowi zapłacić więcej za produkt, który jest naturalny. Aż 60 proc. skłonnych jest sięgnąć głębiej do kieszeni w przypadku słonych przekąsek bez sztucznych barwników (konserwantów: 64 proc., aromatów: 50 proc.). Dla porównania: inne cechy, takie jak lokalne pochodzenie składników, zgodność z etyką handlową (fair trade), jakość organiczna, wegetariańskość, koszerność czy halal, nie mają takiego wpływu na skłonność do akceptacji wyższej ceny. – Naturalne pochodzenie składników to kwestia, z którą coraz bardziej powinni liczyć się producenci. Konsumenci oczekują braku dodatków nawet w tych artykułach spożywczych, które raczej nie kojarzą się z naturalnością – twierdzi Jacek Meszka, dyrektor zarządzający w spółce GNT Polska Customer Service.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.