21.03.2022/11:20

Polska chce dodatkowo opodatkować firmy, które nie opuszczają rynku rosyjskiego!

Polska zamierza wprowadzić dodatkowe opodatkowanie "dla podmiotów, które kontynuują swoją działalność gospodarczą na terenie Rosji". O sprawie poinformował w poniedziałek rano rzecznik rządu Piotr Müller. Szczegóły tego rozwiązania na razie nie są znane, ale będą lada moment omawiane podczas spotkania przedstawicieli rządu z opozycją.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

16 komentarzy

 • Nickt 27.03.2022

  Powtórzę pytanie bo chyba masz problemy z czytaniem: który to już miesiąc przesiadujesz tutaj i piszesz bzdury o niczym? Koncentrując się na toksycznym i nienawistnym stylu redagowania postów, skierowanym zarówno w kierunku rządu jak i spółek państwowych, a także użytkowników portalu, którzy choć słowem wykazują swoją aprobatę dla obecnych działań rządu? Czy ty naprawdę jesteś ruskim trollem, lewakiem w stanie wyparcia, czy tylko pożytecznym czubem lejącym wodę na młyn lewactwa?

 • Nickt 27.03.2022

  Ksywka, którą sobie rościsz na wyłączność, jest bardzo popularna, więc mógłbyś równie dobrze zaciekle atakować niejedną osobę na forach. Możesz pisać sobie te głodne kawałki, bo i tak mało kto bierze cię na poważnie przy tak prymitywnym poziomie jaki reprezentujesz. Masz mentalność typowego lewaka i komunisty. Nie potrafisz podać żadnych merytorycznych argumentów bez agitacji politycznych i do tego kopiujesz komentarze innych, bo sam nie potrafisz napisać nic sensownego. Jedyne co, umiesz i sobą reprezentujesz, to jazda w stronę ludzi o innych poglądach. Smarujesz, że ci zwisają opinie o innych poglądach, a za chwilę wylewasz swoje frustracje z tego powodu. Standard na miarę kremlowskiego pachołka.

 • Nickt 26.03.2022

  Najwięcej ciśnienia jako pierwszy dostawałeś ty, co widać po komentarzach. Ktoś napisał coś na pis, to ty zaraz wylazłeś z tymi tekstami o platformie i Tusku. Masz na jego punkcie obsesję, która nadaje się do leczenia. Tylko ktoś coś napisze na pis, to ty zaraz wyłazisz ze swoimi mądrościami. Jak jakiś rząd podejmuje prymitywne decyzje jak kiedyś platforma, a teraz pis, to je krytykuję. Na platformę też nie szczędziłem krytyki, kiedy odwalali szkodliwe ruchy np. z podniesieniem vat czy chęcią wpuszczenia uchodźców, co skończyło się ostrymi kłótniami fanatykami twojego pokroju ze strony platformy. Ksywka, która podnosi ci ciśnienie jest bardzo często używana w różnych dyskusjach nie tylko na tym forum, co byś dawno zauważył, gdybyś przejrzał inne dyzkusje. Dziwię się, że jeszcze w innych dyskusjach nie zaatakowałeś innych, którzy piszą jako "Nickt". Nie podajesz żadnych racjonalnych argumentów poza przekłamanymi manipulacjami na miarę mediów głównego ścieku (tak, ja tvn też w to wliczam) z tvp na czele. Obecny rząd z dykty sam się znieważa, czym dał przykład choćby z nowym wałem, który był kopem w większość pracujących ludzi i teraz muszą to odkręcać, bo wyszło, że nawet sami na tym niewypale stracili. Trajlują dla przykrycia swojego nieudacznictwa o Tusku, o którym większość społeczeństwa dawno by zapomniała w tak nieudolny sposób, że dają paliwo swoim przeciwnikom. Skoro są tacy lepsi, to niech pokażą i np. uproszczą system podatkowy zamiast dokładać nowych formalności. Pisowskie środowisko ma dobre relacje z Orbanem, tak więc słaba manipulacja, putinowska onuco. Jak chcesz komuś z czymś wyjechać, to najpierw sprawdź, czy sam nie masz czegoś za uszami.

 • Nickt 26.03.2022

  Po twoich zaciekłych ripostach albo agresywnych atakach na rząd (demokratycznie wybrany) widać kto tu dostaje ciśnienia. Który to już miesiąc siedzisz i piszesz bzdury o niczym? W dodatku uparcie i złośliwie używając nieswojego nicka, tłumacząc się, że gdzieś tam ktoś też takiego używa. Ale tutaj używam go ja i to jest kwestia elementarnej kultury, żeby nie manipulować w ten sposób. Ty dobrze wiesz co robisz i dobrze wiesz kim jesteś, a twoje banialuki i to całe zapieranie się być może mają sens w lokalnej piaskownicy, ale nie tu. Żadnej merytoryki, żadnych argumentów, żadnego sensu, żadnej logiki, po prostu trolling non-stop. Byle więcej dowalić partii rządzącej i obrzydzić obecnego premiera i prezydenta. A przy okazji zaatakować jeszcze każdego kto śmie mieć inne zdanie i odwracać kota ogonem. Taka to właśnie twoja nędzna, żenująca, pokrętna, lewacka natura. Mnie to ani parzy ani ziębi, bo na mnie jesteś za krótki, ale przykre, że takich ludzi jest sporo w Polsce i robią niezłe zamieszanie w głowach mniej doświadczonym/wyrobionym odbiorcom treści. Tak właśnie wygląda ruska socjotechnika w praktyce, kremlowski pucusiu :)

 • Nickt 26.03.2022

  A ty znowu to samo, umiesz w ogóle czytać ze zrozumieniem? Nie jestem żadnym lewakiem, bo nie znoszę lewackiego pisu, lewicy ani platformy. Co innego ty lewacki fanatyku, który nie umie napisać logicznego komentarza i dostaje ciśnienia, kiedy ktoś ma inna opinię. Jedź sobie do Korei Północnej, to będziesz miał swój socjalizm w mocniejszym wydaniu. Twoją chorobę naprawdę można leczyć, a świat będzie o wiele piękniejszy, jeżeli tacy fanatycy jak ty przepełnieni nienawiścią wobec ludzi o innym zdaniu przestaną spamować te same bzdety przesiąknięte fanatyzmem. Skoro cię boli "podszywanie" się, to wyobraź sobie, że ta ksywka jest od dawna używana przez komentujących o różnych poglądach na wielu forach. Masz typowe cechy socjalistycznego lewaka, którzy ludzkości wyrządzili dostatecznie dużo krzywd na przestrzeni historii.

 • Nickt 26.03.2022

  Przeczytaj najpierw swoje wypociny, lewacki podszywie. A najlepiej, gdybyś zaczął to robić przed publikacją posta, byłoby mniej takich kompromitujących wpisów i zaśmiecania serwisu pełnymi nienawiści i toksyczności wpisami. Bo nawet jeśli lewactwo to stan umysłu to jednak wierzę, że gdzieś tam, w głębi zlewaczałej duszy, ostała ci się jeszcze jakaś resztka człowieczeństwa i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości. A także zdolności do samokrytyki.

 • Nickt 24.03.2022

  Przeczytaj swoje komentarze, to zobaczysz, podszywie. I nie żaden lewacki, bo czerwonego pisu i lewicy nie popieram, tak samo jak platformy. Ośmiorniczek nigdy nie jadłem, tak samo jak parówek z orlenu, które widzę ci wywołały rozwolnienie, że znowu spamujesz tymi bredniami. Ja rozumiem, że można kogoś lub coś kochać, ale u ciebie to już obsesja do leczenia. A teraz wracaj do łóżka, bo się obchód zaczyna. Potem poćwicz z kolei interpunkcję, bo tutaj wygląda jeszcze gorzej.

 • Nickt 23.03.2022

  Skoro dostrzegasz błędy u mnie to oznacza, że to tobie siadła ortografia, mój drogi lewacki POdszywie, bo ja błędów nie robię. A w ogóle to coraz słabiej ci idzie ta paplanina. Czyżby nieświeże ośmiorniczki, czy może tylko kac?

 • Nickt 22.03.2022

  Oo, w Tworkach znów włączyli ci internet? Nieźle tam troszczą się o was, dają wybór zamiast monopolu TVPravda z Danką Koreanką, ale leczenie chyba nie przebiega pomyślnie. Cóż, jak widać uścisk z Orbanem i Kaczyńskim szkodzi bardziej niż się psychiatrom zdawało, bo nawet ortografia siadła :(. Life is brutal.

 • żal 22.03.2022

  Postkomuna nie dość, że kradła ile wlazło i okopywała się w swoim obozie władzy przez 8 lat to pozostawiła po sobie kamieni kupę, brudny talerzyk po ośmiorniczkach, 6 mln emigrantów zarobkowych, milion niedożywionych dzieci, dziurę budżetową 200 mld i... całą masę ogłupionych fanatyków, którzy do dziś nie odzyskali rozumu. A takiemu Nowakowi zdawało się, że dalej można kraść bezkarnie. I właśnie tacy jak on płaczą najwięcej i biadolą o "praworządności".

 • Nickt 22.03.2022

  A mój lewacki POdszyw ciśnie i ciśnie i pieni się coraz bardziej i powtarza te brednie z Wybiórczej i Tusk Vision Network :) Ty sobie lepiej żółwika z rudym przybij na molo w Sopocie.

 • Nic się nie zmienia 22.03.2022

  Polska piesek zawsze na usługach swojego Pana

 • Nickt 22.03.2022

  A jeszcze niedawno pis spotykał się z prawicowymi organizacjami popierającymi Putina, Duda mówił, że Unia to wyimaginowana wspólnota, nazywali flagę Unii szmatą (Pawłowicz), Suski mówił o walce z okupantem unijnym a Ziobro mówił, że należy odeprzeć agresję unijną. Pis to partia władzy walcząca o to aby tej władzy nikomu nie oddać. Chcą wprowadzić reżim i dalej rządzić aby okradać Polaków i wrócić do średniowiecza. Niech lepiej przywrócą praworządność i przyjrzą się szemranym interesom Obajtka , Morawieckiego i innych oligarchów pisowskich.

 • Marcin Kowalczyk 22.03.2022

  Świetny pomysł! Trzymam kciuki za powodzenie.

  Zagraniczne firmy, które podlegać będą znacznie wyższemu opodatkowaniu, z pewnością część jego kosztów będą chciały przerzucić na konsumentów.

  Efektem tego będą podwyższone ceny i towary ich usług, dzięki czemu dla przeciętnego Kowalskiego szybko staną się nie atrakcyjne, a klient pójdzie do tańszej konkurencji.

  Taki zabieg pomoże bojkotować te firmy i doprowadzi do tego, że albo będą odprowadzać wyższy podatek do naszego budżetu, albo dostosują się i ugną pod presją.

  Tym bardziej, że jeżeli Polska wskaże drogę, to inni pójdą jej śladem.

  Pamiętajmy - presją ma sens.

  Brawo rząd!

 • Marcel 21.03.2022

  Do zlikwidowania niezależnej władzy sądowniczej nie potrzebowali zmiany konstytucji.
  Wyższe podatki dla tych firm oznaczają jeszcze większe ceny w sklepach, na końcu zapłaci konsument.
  Ominięcie reguły finansowej ostatecznie zrówna wartość złotego z papierem toaletowym.

 • Fela 21.03.2022

  Doprowadzi to do wojny z Rosją

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także