19.01.2021/19:19

Właściciel marki i sieci sklepów Gatta na krawędzi. Firma rozpoczęła proces sanacji

Ferrax, właściciel marki Gatta, producenta bielizny oraz rajstop zmaga się z trudną sytuacją finansową. Właśnie ruszyło jego postępowanie sanacyjne.

Decyzję wydał Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia. Zarządcą restrukturyzacyjnym wybrany został Patryk Filipiak, doradca restukturyzacyjny. Firma podkreśla, że wpływ na kondycję przedsiębiorstwa miały restrykcje związane z pandemią koronawirusa – głównie zamknięcia centrów handlowych, w których znajduje się wiele salonów Gatta.

Producent zaznacza, że sprzedaż prowadzona jest na dotychczasowych zasadach, a wszystkie zamówienia realizowane zgodnie z planem poprzez codzienne wysyłki.

Warto zaznaczyć, że już przed pandemią firma miała problemy finansowe, ale rokrocznie jej przychody rosły, a strata malała. W 2019 roku wyniosła ona 4,4 mln złotych, blisko dwa razy mniej niż w 2018 roku.

Jak informuje portal money.pl, historia marki Gatta sięga 1993 roku. Producent z siedzibą w Zduńskiej Woli dysponuje 130 sklepami firmowymi, zdecydowana większość jego wyrobów powstaje w Polsce. Zatrudnia ponad 1200 osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ja 20.01.2021

    Artykuł o producencie Gatta, a zdjęcie obrazuje wyroby całkiem innego producenta. ???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.