05.11.2020/15:08

Polska Grupa Supermarketów chce przejść na system codziennych dostaw [ROZMOWA]

Polska Grupa Supermarketów planuje uruchomić nowy magazyn logistyczny, który pozwoli zdaniem Michała Sadeckiego, prezesa PGS pozwoli zwiększyć częstotliwość dostaw i rozwinąć ofertę produktów świeżych dostarczanych do sklepów sieci.

W ramach trzyletniej strategii rozwoju PGS chce mocno wzmocnić swój kanał dystrybucji.

Zgadza się. W styczniu pod Warszawą zostanie uruchomiony nowy magazyn przy współpracy z firmą Panattoni. Zmodyfikujemy nieco system logistyki, w tej chwili były to trzy dostawy tygodniowo, przejdziemy na system codzienny. Zmieniamy również nośniki - do tej pory były to palety euro, teraz będą to pół palety i kontenery, przed czym bronili się nasi klienci wewnętrzni - nie ma jednak innej drogi.

W czym pomoże wam nowy magazyn?

Przed wszystkim wzmacniamy stronę produktów świeżych, w dotychczasowym miejscu nie byliśmy już w stanie dalej się rozwijać, bowiem kończyło się miejsce w magazynie. Zawsze byłem fanem tego co tak naprawdę stanowiło o sile sklepu i to coraz bardziej stawało się widoczne, czyli kategorie świeże - mięso, warzywa, owoce, pieczywo. W naszym nowym miejscu będzie wydzielona strefa na te kategorie i będziemy mogli zadbać o nie jeszcze bardziej, stąd też decyzja by było to bezpośrednie sąsiedztwo giełdy Bronisze, aby zapewnić ciągłość dostaw i jednocześnie świeżość produktów.

Co stanie się ze starym magazynem?

Zostanie wygaszony. Przenosimy też nasze biura, bo prowadzenie operacji na jednym brzegu Wisły powodowało mniejszą elastyczność zakupową. Pierwsze kroki w handlu stawiałem przy pomocy ekspertów z sieci francuskich oraz Walmart, więc przy projekcie nowego magazynu korzystamy z wiedzy fachowców z wielkiej dystrybucji.

Jaka będzie powierzchnia nowego magazynu?

Składowanie wysokie na 5 000 mkw. powierzchni z opcją na dodanie kolejnych 5 000 mkw., biura zajmą 600 mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także