15.12.2016/14:24

Polska Grupa Supermarketów w przyszłym roku urośnie o 110 sklepów

Polska Grupa Supermarketów tylko w grudniu powiększy się o 15 placówek. W pierwszym tygodniu miesiąca otwartych zostało 11 sklepów PGS, a pozostałe cztery ruszą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Plany grupy na rok 2017 zakładają dobicie do granicy 700 sklepów (na koniec grudnia br. będzie ich 590).

Sklepy PGS które zainaugurowały swoją działalność w tym miesiącu zlokalizowane są w centralnej i południowej Polsce. Dwa z nich przejęte zostały po MarcPolu, a trzy zrzeszone były dotychczas w sieci handlowej Lewiatan.

- Otwarcie nowych placówek jest efektem działań strategicznych przewidzianych na lata 2016-2017, opartych na systematycznym rozwijaniu sieci o sklepy nieprzekraczające 400 mkw., pozwalające na szybkie i komfortowe zakupy w dogodnych lokalizacjach – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

PGS rozwija sklepy pod szyldami TopMarket, Minuta8 i Delica. Z raportu firmy Roland Berger wynika, że marka TopMarket jest trzecią pod względem dynamiki rozwoju siecią w Polsce, ze średniorocznym wzrostem oscylującym w granicach 30 proc.

Polska Grupa Supermarketów zapowiada, że uruchomienie 110 sklepów w przyszłym roku możliwe będzie m.in. dzięki współpracy z częścią spółdzielni Społem oraz zapraszaniu do współpracy kolejnych przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Briy 15.12.2016

    Serce rośnie widząc, jak polskie sieci sobie radzą. Przez lata upadały przegrywajac walkę z zagranicznymi ale sytuacja wreszcie się zmienia. Top Market, Polomarket, Piotr i Pawel... wszystkie otwieraja sklepy. I dobrze!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.