28.08.2020/08:02

Ponad 1600 Żabek poszerzy ofertę nabiału i mrożonek

Trzy komory chłodnicze, mroźnia, przestrzenie przyjmowania i wydawania towarów oraz chłodzone pomieszczenia pomocnicze o łącznej powierzchni prawie 9 tys. mkw. To wszystko czym dysponuje nowy magazyn Żabki.

Obiekt jest zlokalizowany w Komornikach, zaledwie 3 km od centrum logistycznego Żabki w Plewiskach (jednym z pięciu, jakie są obecnie w jej posiadaniu). Sieć realizuje z niego dostawy produktów wymagających kontrolowanej temperatury, takich jak nabiał czy mrożonki. Magazyn ma obsługiwać duży obszar zachodniej części Polski, w tym rejon Poznania oraz terminale: Wrocław, Legnica, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin. W praktyce oznacza to, że franczyzobiorcy ponad 1600 sklepów zlokalizowanych w tym regionie będą mogli zaproponować klientom szerszy wybór produktów chłodzonych i mrożonych. Inwestycja oznacza także nowe miejsca pracy – w magazynie docelowo zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób (połowę z nich zatrudni Żabka, a drugą połowę firmy współpracujące z siecią). 

W magazynie w Komornikach, który jest obecnie na końcowym etapie włączania w infrastrukturę logistyczną sieci zastosowano proekologiczne rozwiązania. Należą do nich m.in. nowoczesna instalacja chłodnicza na dwutlenek węgla, będący czynnikiem chłodniczym o najniższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego oraz energooszczędne oświetlenie LED. Podobnie jak we wszystkich pozostałych obiektach tego typu należących do Żabki, także i tu w procesach magazynowych wykorzystuje się terminale radiowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także