15.01.2021/10:45

Prawie 19 tys. sklepów zawiesiło działalność, ale w 2020 r. zamknięto tylko 600 placówek

W całym 2020 r. zlikwidowano w sumie tylko 600 sklepów, jednak zawieszono działalność ok. 19 tys. Na koniec grudnia 2020 r. w Polsce działało 258 tys. sklepów, a ich liczba spadła w ciągu roku jedynie o 0,2 proc. – wynika z danych Bisnode A Dun & Bradstreet Company na podstawie baz GUS, które opublikowała „Rzeczpospolita”.

Mimo, że liczba sklepów spada od kilku lat a pandemia mocno odbiła się na handlu, stosunkowo niewiele sklepów zostało w tym roku zlikwidowanych. Jednak nadal przyszłość wielu z nich jest niepewna. – W tym samym czasie Polacy z racji licznych obostrzeń zawiesili blisko 19 tys. działalności związanych z detaliczną sprzedażą prowadzonej w sklepach – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik Bisnode A Dun & Bradstreet Company w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. 

Jak dodaje ekspert, tylko w pierwszych dwóch tygodniach 2021 r. Polacy zamrozili działalność kolejnych 1,3 tys. punktów sprzedaży detalicznej. - Największy odsetek zawieszonych działalności dotyczy sprzedawców owoców i warzyw, gdzie zawieszono 14 proc. ze wszystkich działających na rynku sklepów, ryb – 11 proc., odzieży i wyrobów włókienniczych – 7,8 proc. – dodaje Tomasz Starzyk.

Z drugiej strony niewielkie wzrosty liczny sklepów zauważyć można w branżach piekarniczych, cukierniczych, meblowych i monopolowych.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także