20.03.2017/10:21

Prime Food postawi na mięso bez GMO i antybiotyków?

Firma Prime Food sonduje polski popyt na mięso świń karmionych paszą niezawierającą składników modyfikowanych genetycznie i nie leczonych antybiotykami – czytamy w Pulsie Biznesu.

Duńska firma, która ma zakład produkcyjny w pomorskim Przechlewie ma w grupie cały łańcuch produkcyjny, więc jest w stanie w pełni kontrolować, co się dzieje z trzodą chlewną. Paweł Nowak, prezes Prime Food przyznaje na łamach Pulsu Biznesu, że produkcję mięsa ze świń karmionych paszą niezawierającą składników modyfikowanych genetycznie i nie leczonych antybiotykami, jego firma rozpoczęła z myślą o rynku amerykańskim. Jednak zainteresowanie tym produktem widać również w Europie Zachodniej, choć na mniejszą skalę. Polska dopiero do tego dojrzewa.

W Pulsie Biznesu czytamy, że Prime Food rozmawia na temat mięsa bez GMO i antybiotyków ze swoimi największymi odbiorcami w kraju, a na razie sprzedaje je w sklepie firmowym i kilku sklepach internetowych.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.