20.09.2020/14:27

Profi ogłasza strategię na najbliższe cztery lata. Chce zostać drugim graczem na rumuńskim rynku

Sieć Profi otworzyła właśnie sklep w nowym koncepcie „Monaco” oraz zapowiedziała pracę nad konceptem „Profi Go”. Jednocześnie ma ambicje wkroczyć na podium największych sieci spożywczych na rumuńskim rynku.

- Planujemy zostać drugim graczem na rynku w ciągu najbliższych czterech lat, a po 2024 roku zostać liderem rynku. Do 2024 roku chcemy też podwoić liczbę posiadanych dziś sklepów, czyli mieć ich około 2500 - mówi Paweł Musiał, CEO Profi Rom Food, cytowany przez portal revistaprogresiv.ro.

Jego zdaniem przewaga Profi leży w łatwości adaptacji do potrzeb konsumentów oraz fakcie, że sieć działa w kilku formatach sklepowych, dzięki czemu może otwierać sklepy tam, gdzie konkurencja nie może sobie na to pozwolić ze względu na nieodpowiednią przestrzeń.

Musiał podkreślił także, że budżet inwestycyjny sieci utrzyma się na poziomie zbliżonym do tegorocznego i wyniesie w kolejnym roku ok. 100 mln euro. Może on jednak zostać zwiększony, co uzależnione jest od wyników.

Jak zauważa portal, Profi to sieć o zasięgu ogólnokrajowym, a jej polityka ekspansji zakłada otwieranie w każdym kolejnym roku przynajmniej takiej samej liczby placówek, co w roku poprzedzającym. Jednak jak podkreśla Paweł Musiał, problem leży w dostępności pracowników.

- Moglibyśmy otwierać 250 sklepów rocznie, ale przygotowanie i wdrożenie ludzi w tak krótkim czasie jest niezwykle skomplikowane. 250 sklepów to 250 kierowników sklepów, 25 kierowników sprzedaży, 5 kierowników regionalnych. A ci ludzie nie rosną na drzewach - powiedział Musiał.

W ubiegłym roku firma odnotowała obrót w wysokości 7,26 mld lei rumuńskich (ok. 6,67 mld złotych) i zgodnie z planami chce osiągnąć obrót na poziomie 15 mld lei w ciągu kolejnych czterech lat – donosi revistaprogresiv.ro.

  
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także