25.09.2019/16:24

Protest pracowników sieci Stokrotka. Chcą zarabiać 500 zł więcej

„Walczymy o godne płace” – taki napis widnieje na ubraniach niektórych pracowników sieci Stokrotka. Ogólnopolska akcja protestacyjna rozpoczęła się w Lublinie, bo tu mieści się siedziba spółki – donosi serwis dziennikwschodni.pl. Protest trwał od 16 do 21 września i zakończył się w sobotę.

Jak tłumaczy tłumaczy Alicja Symbor, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w sieci Stokrotka wynagrodzenia pracowników są niewiele wyższe od minimalnej krajowej (2250 zł brutto). Walczymy o 500 zł podwyżki dla każdego pracownika”.

Ze strony zarządu nie było woli podjęcia rozmów. Przyszedł więc czas na akcję protestacyjną. Spór zbiorowy między związkowcami a zarządem spółki rozpoczął się rok temu. Jesienią pracownicy wnieśli dwa postulaty. Domagali się m.in. podwyższenia ekwiwalentu za pranie służbowych ubrań.

Na to zarząd się zgodził. Jak mówi Symbor, podwyższono płacę z tego tytułu o 16 zł miesięcznie. W kwestii drugiego postulatu związkowców firma milczy do dziś.

Jest też relacja drugiej strony. Magdalena Maciejewska, menedżer ds. komunikacji i PR w sieci Stokrotka zapewnia, że firma prowadzi politykę płacową w sposób odpowiedzialny. W 2019 r. Stokrotka zaplanowała i wdrożyła podwyżki wynagrodzeń dla swoich pracowników. Konkretnych kwot jednak nie podaje.

W minioną sobotę na skrzynkę mailową większości sklepów przyszła wiadomość o planowanej akcji protestacyjnej. Każdy z pracowników mógł zgłosić się do „Solidarności” po naklejkę „Walczymy o godne płace”. Akcja z naklejkami ma na celu nie tylko poinformowanie o problemie klientów, ale również dotarcie do innych sklepów z wiadomością o strajku. W Lublinie jest blisko 60 punktów sieci Stokrotka.

„Nie przypadkiem protest rozpoczął się właśnie teraz. Jesienią zarząd spółki przygotowuje budżet na przyszły rok. Związkowcy grożą, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, w okresie świąt Bożego Narodzenia przeprowadzą strajk włoski” – czytamy w serwisie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Anula 25.10.2019

    Jak dotrzec do Pani Symbor?

  • Warsaw 26.09.2019

    Jestem pracownikiem stokrotki A place są takie że lepiej nie mówić każdy milczy .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.