03.08.2020/15:23

Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska: Jesteśmy przekonani o wysokim potencjale naszych sklepów

Auchan Retail Polska przedłużyło na kolejne 12 lat umowę najmu dla sześciu hipermarketów zlokalizowanych w obiektach należących do Griffin Real Estate. 

Umowa podpisana przez Auchan Retail Polska z Chariot platform, firmą zarządzaną przez Griffin Real Estate, dotyczy sklepów w Szczecinie (ul. Struga), Rybniku, Słupsku, Gdańsk (ul. Kołobrzeska), Nowym Sączu i Lublinie (dzielnica Czechów), o łącznej powierzchni najmu ponad 83 000 mkw.  

– Doceniamy silną lokalną pozycję nieruchomości należących do Chariot platform, w których nasze obroty wciąż rosły pomimo pandemii koronawirusa. Przedłużenie umowy najmu dla sześciu lokalizacji na kolejne 12 lat jest wyrazem naszego przekonania o ich wysokim potencjale, a także długofalowego podejścia w planowaniu naszej obecności w Polsce – powiedział Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

I dodał, że sieć chce nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na rynku hipermarketów.

Zadowolenie z przedłużenia umowy wyraził także Piotr Fijołek, senior partner w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za platformę Chariot. Jego zdaniem potwierdza to, że pomimo obecnej, bezprecedensowej sytuacji obiekty handlowe, którymi zarządza jego firma, pozostają atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i klientów. – Aktywa w naszym portfolio mają długą historię dobrych wyników biznesowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich odporności na zmiany na rynku detalicznym –powiedział Fijołek.

Dodajmy, że Griffin Real Estate jest największym i najbardziej aktywnym zarządzającym inwestycjami typu private equity na rynku nieruchomości w EWG. Wartość aktywów brutto, pozostających w gestii tej firmy przekracza 5 miliardów euro.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Kiedyś klient Auchan 04.08.2020

    Już powolutku się pakują. Tesco, pokazało im jak przebiega proces pozbywania się aktywów na rzecz sieci, które umiały się dostosować do obecnych realiów rynkowych jak i potrzeb klienta.

  • Neo 04.08.2020

    I tak się zwiną plajta w oczy zaglądnie

  • pax 03.08.2020

    czyli co wałbrzych i legnica jeszcze do zamkniecia?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także