26.10.2020/11:28

Pyszne.pl znosi prowizje dla nowych, niezależnych restauracji. Platforma przygotowała pakiet na lockdown gastronomii

Pyszne.pl wprowadza drugi pakiet wsparcia dla restauracji, którego deklarowanym celem jest "natychmiastowe wsparcie" podmiotów znajdujących się w grupie największego ryzyka. To kolejny tego typu pakiet; pierwszy wprowadzony został w marcu podczas pierwszego lockdownu.

Pakiet przygotowany na najnowszy lockdown gastronomii (od soboty 24 października restauracje i inne punkty gastronomiczne mogą serwować dania wyłącznie na wynos lub z dowozem) zawiera m.in. 25 proc. zniżki prowizji dla wszystkich restauracji korzystających z usługi dowozu realizowanej przez Pyszne.pl, zniesienie prowizji dla nowo zarejestrowanych, niezależnych restauracji, a także zniesienie prowizji przy zamówieniach z odbiorem w lokalu (krok, który został tymczasowo wprowadzony w marcu 2020). Pyszne.pl zaoferuje także możliwość odroczenia opłat dla najbardziej poszkodowanych restauracji, na ich wniosek.

- Rok 2020 był ekstremalnym wyzwaniem dla sektora gastronomicznego przez obowiązkowe zamknięcia oraz restrykcje nałożone na czas pracy lokali w Polsce - komentuje Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl. - Wiele restauracji doświadcza trudności w utrzymaniu opłacalności biznesu, a w niektórych przypadkach - utrzymaniu się na rynku - dodaje przedstawiciel platformy.

Pyszne.pl obecnie zamierza się kupić m.in. na przyspieniu rozwoju usługi dostawy (do końca roku obejmie 23 miasta), poszerzeniu strefy dostaw realizowanych przez flotę kurierską Pyszne.pl w obecnie wspieranych miastach, a także zatrudnianiu nowych dostawców oraz pracowników do obsługi restauracji. Priorytetem będzie także pozyskiwanie zamówień i klientów dla restauracji partnerskich.

Just Eat Takeaway.com, firma której częścią jest Pyszne.pl, podkreśla iż przeznaczyła jak dotąd 30 milionów euro na wsparcie restauracji na całym świecie oraz około 6 milionów euro na wsparcie pracowników służby zdrowia, w tym w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także