01.08.2017/10:58

Resource Partners sprzedaje producenta ciastek firmę Delicpol

Fundusz Resource Partners miesiąc temu sprzedał swoje udziały w firmie Melvit, Polfoodowi, grupie inwestorów z okolic Ostrołęki. Teraz dopina sprzedaż Delicpolu, producenta ciastek private label. Nabywcą jest Continental Bakeries – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Continental Bakeries to pochodzący z Holandii producent ciastek private label, sprzedający produkty na rynkach zachodnioeuropejskich. Firma intensywnie rozgląda się za przejęciami od roku, gdy spółkę kupiły Goldman Sachs Merchant Banking Division wraz z funduszem private equity Silverfern.

Jak podaje „Puls Biznesu”, nowi właściciele postawili na szybki międzynarodowy rozwój. Delicpol był naturalnym celem dla Holendrów, którzy do tej pory niezbyt aktywnie rozwijali działalność w regionie Europy Środkowej. Resource Partners był inwestorem w Delicpolu przez pięć lat, od 2012 r.

Do zamknięcia transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda urzędu antymonopolowego.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.