04.06.2018/14:24

Rewolucja w marce własnej Carrefoura. Sieć będzie używać tylko opakowań poddających się recyklingowi

Od 2025 roku 100 proc. produktów marki własnej sieci Carrefour umieszczona będzie w opakowaniach, które będzie można poddać recyklingowi. Jednocześnie dojdzie do obniżenia masy opakowań - już w 2022 roku.

Projekt jest częścią pro-ekologicznej strategii Carrefoura. Jak podała centrala francuskiej sieci, firma wspiera stworzenie Narodowego Układu dla plastików, zgodnie z którym opakowania w tym kraju będą poddawane w całości recyklingowi.

Z tego względu Carrefour jeszcze w tym roku porzuci opakowania owoców i warzyw, których nie można poddać recyklingowi. Oprócz tego ze sprzedaży w sklepach znikną plastikowe słomki, a także stopniowo ograniczana będzie ich obecność przy kartonach z sokami.

Do 2020 roku  mięsa, ryby i sery będą pakowane w opakowania w 100 proc. przetwarzalne. Podobne działania czekają inne kategorie.

Jednocześnie zmiany czekają wielkość i masę opakowań. Do 2022 roku ta zmaleje o 5 proc. w porównaniu do 2017 roku. - Poza naszym zobowiązaniem dotyczącym redukcji opakowań warto przypomnieć, że prowadzimy m.in. takie inicjatywy jak program STOP Marnotrawstwu, w ramach którego wdrożyliśmy w sklepach systemy zmniejszające zużycie energii elektrycznej i cieplnej, odpowiedzialnie gospodarujemy odpadami BIO oraz przekazujemy żywność do Banków Żywności i lokalnych organizacji pomagających najbardziej potrzebującym – powiedział Robert Noceń, sekretarz generalny Carrefour Polska

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230.000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.