10.08.2018/12:14

Roman Miler, wiceprezes Gobarto: Dziczyzna wraca do łask

Wokół dziczyzny krąży wiele mitów. Najczęściej powielanym frazesem jest stwierdzenie, że dziczyzna wymaga specjalnej, trudnej obróbki. Nie jest to prawda – mówi Roman Miler, wiceprezes Grupy Gobarto i prezes firmy Gobarto Dziczyzna.

Ekspert zwraca uwagę, że rynkowi dziczyzny sprzyja popularność mięs z grilla. – Aktualnie na ruszt trafiają już nie tylko wieprzowina czy drób, ale coraz częściej inne gatunki mięs. Jednym z nich jest dziczyzna. Mięso to wyróżnia się nie tylko wyjątkowym smakiem, jest także źródłem witamin i mikroelementów. Do tego zawiera małą ilość tłuszczu – zaznacza Roman Miler.

Dodaje, że mitem jest opinia, jakoby dziczyzna była mięsem jadanym tylko na salonach. - Spożywanie tego mięsa kojarzy nam się z doniosłymi uroczystościami, a tymczasem nadaje się ono na każdą okazję: sprawdzi się zarówno podczas uroczystej kolacji, będzie idealna także podczas spotkania z rodziną czy znajomymi w ogrodzie – komentuje Miler. - Dziczyzna z grilla to wyjątkowo smaczne doświadczenie kulinarne, dzięki któremu można zaimponować swoim gościom – zapewnia.

- Na grilla polecam schab z dzika z kością. Istotne jest, aby mięso (zanim umieścimy je na grillu) miało temperaturę pokojową. Kawałek schabu z kostką z dzika należy osuszyć i opcjonalnie posmarować olejem. Następnie grillujemy je z każdej strony kilka minut, do uzyskania pożądanego poziomu wysmażenia. Mięso powinno być nieprzyprawione: dopiero na koniec posypujemy je solą i pieprzem. Podajemy bez dodatków – doradza prezes firmy Gobarto Dziczyzna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.