21.11.2020/11:43

Rząd opublikował projekty rozporządzeń odmrażających gospodarkę, w tym handel! Jest czas na konsultacje

Chwilę po sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której ogłoszono zamiar ponownego otwarcia wszystkich sklepów (w tym w galeriach) począwszy od 28 listopada, rząd opublikował projekty trzech rozporządzeń dotyczących poszczególnych etapów wychodzenia gospodarki z lockdownu.

Projekty dotyczą tzw. etapu odpowiedzialności, etapu stabilizacji, a także narodowej kwarantanny. Konsultacje pierwszego z wymienionych projektów potrwają do poniedziałku 23 listopada do godz. 20, drugiego i trzeciego projektu - do 27 listopada do godz. 20.

Przedsiębiorcy mogą nadsyłać uwagi na adres konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.

Każdy z wymienionych etapów dotyczy m.in. branży handlowej. Rząd zdradził, że w przypadku powrotu do czerwonej strefy obejmującej całą Polskę, w sklepach i galeriach handlowych ma obowiązywać limit 1 osoby na 15 mkw. Nadal będą obowiązywały godziny dla seniorów od 10 do 12, a restauracje obsługiwać będą klientów wyłącznie na wynos.

Jeśli cała Polska stanie się strefą żółtą (średnio 9,4 tys. przypadków dziennie), w sklepach i galeriach będzie mogła przebywać jedna osoba na 7 mkw. Zniesione zostaną godziny dla seniorów w sklepach. Otwarte zostaną restauracje, ale tylko w godz. od 6 do 21.

W przypadku zielonej strefy (3,8 tys. zachorowań) sklepy, galerie i gastronomia będą mogły funkcjonować bez ograniczeń.

Projekty dostępne są na stronie rządowej (dół strony): https://www.gov.pl/web/koronawirus/100-dni-solidarnosci-w-walce-z-covid-19

Kliknij i przeczytaj także:

Od 28 listopada sklepy w galeriach ponownie otwarte! Premier Morawiecki ogłosił plan odmrażania gospodarki

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Brak 21.11.2020

    Galerie powinny być zamknięte do świąt.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także