19.06.2018/08:21

Sąd zgodził się z UOKiK. Masmal Dairy fałszowała informacje o maśle

Sąd utrzymał karę nałożoną przez UOKiK na firmę Masmal Dairy. W 2014 roku urząd kazał zapłacić 1,4 mln złotych za fałszowanie informacji o zawartości masła w produktach - pisze Puls Biznesu.

Według UOKiK masło Masmalu miało mniej niż dopuszczalne 80 proc. zawartości tłuszczu mlecznego. Do tego zobowiązuje producentów prawo unijne,

Spółka odwołała się od decyzji, jednak decyzję UOKiK utrzymał zarówno sąd I, jak i II instancji.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

2 komentarze

  • aneta98 20.06.2018

    Przecież to fałszowane masło, to sprawka masmal dairy.. jak polmlek przejmował zakład to byli kompletnie nieświadomi, dodatkowo, obrywają teraz najbardziej. A czy to znaczy,że trzeba od razu cały zakład zrównać z ziemią ? Za jeden błąd - jeszcze błąd przeciwnika.

  • Janka66 19.06.2018

    Kara to już została wymierzona na nich dokladnie 4 lata temu... Konsument jest najlepszym sędzią jeśli chodzi o ocene produktu. Trudno im pewnie odbudowac jakikolwiek pr, a przeciez z tego co pisza w tekscie firma ma nowego wlasciciela, który watpie ze kontynnuje polityke poprzednika, wiec z jakiej paki on ma płacic za jego bezmyslnosc?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.