30.07.2020/20:04

Sfinks nie zapłacił za udziały w Fabryce Pizzy. Chce renegocjacji umowy

Sfinks Polska nie zapłacił, w ustalonym na 30 lipca terminie, 8 mln zł za 100 proc. udziałów w spółce Fabryka Pizzy – poinformowała dziś spółka Sfinks w komunikacie. Rozmowy stron dotyczące zmiany warunków zawartej w grudniu 2016 r. umowy inwestycyjnej nadal są w toku.

Sfinks kilkukrotnie informował o wydłużeniu terminu zapłaty za udziały Fabryce Pizzy. Pierwotnie zapłata miała nastąpić 15 kwietnia 2020 roku. Jednak do tej pory nie doszło do wywiązania się z płatności, a negocjacje między stronami wciąż trwają.

W czwartkowym komunikacie spółka poinformowała, że udziałowiec Fabryka Pizzy jest uprawniony m.in. do dochodzenia zapłaty z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności podejmie ze Sfinks negocjacje celem uzgodnienia polubownego rozwiązania. "W przypadku braku osiągnięcia porozumienia przez strony, udziałowiec może dochodzić zapłaty z tytułu roszczeń nie wcześniej niż od dnia 1 września 2021 r." – poinformowała w komunikacie spółka Sfinks.

Pod koniec grudnia 2016 roku Sfinks zawarł z udziałowcem firmy Fabryka Pizzy umowę inwestycyjną. Jej celem była budowa sieci restauracji pod marką Fabryka Pizzy. Po stworzeniu sieci, najpóźniej do 31 marca 2021 roku, Sfinks miał odkupić wszystkie udziały spółki za 6-10 mln zł.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także