18.06.2018/11:14

Sfinks rozwija sieć pizzerii Fabryka Pizzy

W Kołobrzegu ruszył lokal Fabryki Pizzy należący do Sfinks Polska, właściciela sieci Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki i WOOK. Nowo powstała restauracja serwująca dania kuchni włoskiej znajduje się w galerii Hosso przy Placu Ratuszowym 3.

Jest to pierwszy lokal działający pod szyldem Fabryki Pizzy w tym mieście. Restauracja jest prowadzona w modelu operatorskim.

Nowa Fabryka Pizzy w Kołobrzegu dysponuje łącznie blisko 150 mkw powierzchni. Restauracja została podzielona na dwie sale, w których może zasiąść około 40 gości. Przynależą do niej również dwa duże tarasy, skąd rozciąga się widok na panoramę miasta. W sezonie letnim pomieszczą one ponad 50 osób.

Lokal jest przyjazny rodzinom z dziećmi – z myślą o najmłodszych restaurację wyposażono w krzesełka do karmienia. Na dzieci czeka tu również kolorowy kącik zabaw. Wnętrze Fabryki Pizzy pokrywają ceglane ściany udekorowane drewnianymi elementami jak wałki do ciasta czy deski. Dopełnieniem wystroju są kolorowe krzesła i lampy tworzące swobodny klimat tego miejsca.

W galerii handlowej Hosso w Kołobrzegu jesteśmy już obecni z restauracją Sphinx, w której serwujemy dania kuchni bliskowschodniej i międzynarodowej. Teraz naprzeciwko otworzyliśmy nasz kolejny lokal - Fabrykę Pizzy, proponując mieszkańcom Kołobrzegu również włoskie specjały. Oprócz smacznej kuchni w nowej restauracji klienci do dyspozycji mają dwa tarasy, z których mogą podziwiać panoramę miasta. To sprawia, że jest to jedyne takie miejsce w centrum Kołobrzegu. Mamy nadzieję, że połączenie włoskich smaków z atmosferą Fabryki Pizzy sprawi, że lokal będzie chętnie odwiedzany zarówno przez samych mieszkańców, jak i turystów – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

W Fabryce Pizzy serwowane są dania kuchni włoskiej, także w wersji light czy wegetariańskiej. W menu oprócz pizzy, podawanej również na razowym cieście, znajdują się różnego rodzaju makarony, gnocchi czy risotto. Charakterystycznym daniem Fabryki Pizzy są bombery, czyli gorące buły pizzowe z różnymi dodatkami.

Sfinks Polska zarządza 178 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 67 pubami Piwiarnia (segment gastro pubów), 11 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining), 5 restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie.

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.