31.10.2018/17:13

Sieć Action ruszyła z potężną inwestycją w Polsce. Dyskonter będzie otwierał kolejne sklepy

Ponad rok po wejściu na polski rynek, sieć nieżywnościowych dyskontów Action ma na naszym rynku 15 sklepów. Firma zapowiada dalszą, jeszcze bardziej dynamiczną ekspansję. W przyspieszeniu rozwoju na polskim rynku ma pomóc firmie inwestycja we własne centrum dystrybucyjne, ktore powstaje właśnie w miejscowości Osła, w gminie Gromadka.

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków biznesowych. Razem z rodzinną firmą budowlaną Goldbeck, Action rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 45 tys. Mkw. w Osłej, w gminie Gromadka.

– Nowe centrum dystrybucyjne w Osłej pozwoli nam wzmocnić nasz łańcuch zaopatrzeniowy i umożliwi dalszy zrównoważony rozwój w Polsce. Prace budowlane już się rozpoczęły. Osła zapewnia nam strategiczną lokalizację: Znajduje się w idealnym miejscu do obsługiwania dostaw zarówno dla naszych sklepów w Polsce, jak i Niemczech. W dodatku, oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczającą przestrzeń aby wspierać nasz ambitny rozwój – mówi Sander van der Laan, CEO Action.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie ósmym tego typu obiektem Action w Europie. Inwestycja będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet i będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy.

- Budowa tego centrum dystrybucyjnego stworzy dla okolicznych mieszkańców kilkaset nowych miejsc pracy, co z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na lokalną społeczność, ale i sytuację ekonomiczną – mówi Dariusz Pawliszczy, wójt Gminy Gromadka.

Rozpoczęcie działalności centrum dystrybucyjnego planowane jest na 2019 r. Za budowę odpowiada międzynarodowa firma budowlana Goldbeck.

Pierwszy sklep sieci Action w Polsce ruszył w październiku 2017. Dyskont oferuje klientom asortyment ponad 6000 produktów w 14 kategoriach w niskich cenach. W ciągu roku Action otworzyło w sumie 15 sklepów w Polsce, a do końca tego roku planuje otwarcie 10 kolejnych. Do tej pory Action w Polsce zatrudnia ponad 250 osób. Prezes firmy Sander van der Laan podkreśla, że koncept Action został pozytywnie przyjęty w Polsce. - Każdego tygodnia tysiące klientów odwiedza nasze sklepy w Polsce i widzimy, że ta liczba stale rośnie – wyjaśnia szef sieci Action.

Firma Action jest szybko rozwijającym się międzynarodowym dyskontem nieżywnościowym z ponad 1200 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. Action zatrudnia ponad 41 000 osób. W 2017 r. Łączna sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6000 artykułów oferty Action w jego sklepach jest częścią naszego standardowego asortymentu. Reszta zakresu dynamicznie i szybko się zmienia. Action wprowadza co tydzień ponad 150 nowych artykułów. Nasz asortyment składa się z 14 kategorii: dekoracja, majsterkowanie, zabawki i rozrywka, artykuły papiernicze i hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród i outdoor, pranie i sprzątanie, jedzenie i picie, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i bielizna. Action oferuje wiele znanych marek jak i marek własnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.