09.02.2017/22:19

Sieć Dino może uruchomić kolejne centrum dystrybucyjne

Obecnie sieć supermarketów Dino jest zaopatrywana z trzech centrów dystrybucyjnych, które działają w Krotoszynie, Jastrowiu i Piotrkowie Trybunalskim. Dynamiczny rozwój sieci sklepów może zmusić - w perspektywie 1-2 lat – operatora do inwestycji w kolejny magazyn. Obiekt może powstać na południu polski.

Każdy z obecnych trzech magazynów jest w stanie obsłużyć od 300 do 400 sklepów, jednak optymalną liczbą jest dolna granica tego przedziału. – Rozwijamy się bardzo szybko. W 2016 r. otworzyliśmy 117 sklepów, a na koniec ub. roku mieliśmy już 628 placówek. W tym roku chcielibyśmy otworzyć jeszcze więcej sklepów, to powoduje, że musimy zacząć przygotowywać się do uruchomienia kolejnego centrum logistycznego - mów Szymon Piduch, prezes sieci Dino Polska.

- Kolejny magazyn obniży nam koszty logistyki ponieważ znacznie skróci odległości pokonywane przez nasze samochody zaopatrujące sklepy – dodaje Szymon Piduch. Dodał, że chciałby aby centrum dystrybucyjne powstało na południu kraju. Nie chciał jednak podać ewentualnej lokalizacji.

Grupa Dino zarządza siecią ponad 630 supermarketów proximity, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski. Sklepy oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU), w większości produktów pod znanymi markami oraz z naciskiem na ofertę produktów świeżych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • dino 08.01.2018

    Budują.. Rzeszotary koło Legnicy. Za kilka miesięcy otwarcie

  • FANDino 26.11.2017

    Śląsk doskonała lokalizacja, dokładniej Zabrze w sercu Śląska :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.