29.11.2016/03:47

Sieć Mila szuka inwestora. Spółka rozważa także debiut giełdowy

Właściciele sieci handlowej Mila zaczynają rozglądać się za inwestorem. Wynajęli w tym celu firmę doradczą PWC, która – jak informuje pb.pl - ma „wspierać operatora w analizie różnych opcji strategicznych i wskazać najbardziej korzystny scenariusz dla długoterminowego rozwoju sieci.”

Do władz sieci Mila zgłaszają się inwestorzy strategiczni i finansowi, którzy chcieliby przejąć lub zainwestować w spółkę. Firma rozważa wiele opcji, w tym debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Mila zarządza siecią 188 supermarketów, ma własne centrum pod Koninem. Przychody firmy są na poziomie ok. 1,5 mld zł. W drugim roku działalności spółka chce osiągnąć dodatnią EBITDA.

Przypomnijmy, że na rynku fuzji i przejęć w polskim handlu dzieje się obecnie bardzo dużo. Wszyscy czekają na zamknięcie transakcji sprzedaży sieci Żabka Polska, która będzie punktem odniesienia do wyceny pozostałych spółek z branży handlowej. Debiut lub sprzedaż udziałów innemu inwestorowi rozważa funduszu Enterprise Investors, do którego należy część udziałów w sieci Dino. Przegląd opcji strategicznych prowadzi także Emperia, właściciel sieci Stokrotka.

Więcej na pb.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.