09.11.2018/17:10

Sklepy Baltona notują wzrosty

Spółka specjalizująca się w sprzedaży towarów duty free i travel retail w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych zlokalizowanych w portach lotniczych w Europie poinformowała o wzroście przychodów.

Jak podała firma w komunikacie, w październiku 2018 roku skonsolidowane przychody Baltony wyniosły 43,71 mln zł i były wyższe o 64 proc. r/r.

Z kolei skonsolidowane przychody grupy kapitałowej Baltona za okres styczeń-październik 2018 wyniosły 403 244 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 32 proc. Sklepy (Travel Retail) zrealizowały we wrześniu przychody wysokości 35,53 mln zł (wzrost o 115 proc. r/r). Narastająco w okresie styczeń-październik przychody wzrosły o 63 proc. r/r do 303,31 mln zł.

Firma odnotowała natomiast spadki w innych segmentach swojego biznesu. W segmencie gastronomia przychody w październiku spadły o 4 proc. r/r do 2,13 mln zł, zaś narastająco wzrosły o 10 proc. r/r do 24,24 mln zł. W segmencie B2B przychody spadły o 23 proc. r/r do 6,05 mln zł w październiku, zaś narastająco spadły o 22 proc. r/r do 75,7 mln zł.

W komunikacie zaznaczono, że ostateczne dane dotyczące miesięcznej sprzedaży zostaną opublikowane w ramach odpowiedniego raportu okresowego. Dane sprzedażowe za okresy porównawcze różnią się od danych opublikowanych we wcześniejszych raportach bieżących głównie ze względu na różnice w kursach walut przyjętych do przeliczenia sprzedaży zrealizowanej w walutach obcych oraz korekty sprzedaży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.