26.11.2018/15:09

Sklepy z elektroniką Darty ruszą wewnątrz hipermarketów Carrefoura

Carrefour otwiera w swoich hipermarketach we Francji „sklepy w sklepie” ze sprzętem elektronicznym Darty, zarządzane za zasadzie franczyzy. To pragmatyczne podejście – dystrybutor oprze się na specjalistach rynku, aby wykorzystać bardziej produktywnie przestrzeń w obiekcie.

Przypomnijmy, że podobne ruchy Carrefour wykonał również w Polsce. Jak informowaliśmy wczoraj, w jednym z warszawskich hipermarketów sieci w Polsce pojawił się „sklep w sklepie” sieci Media Markt.

Pierwsze hipermarkety Carrefoura, w których pojawiły się sklepy Darty, znajdują się w La-Ville-du-Bois , w miasteczku w regionie Île-de-France, na południe od Paryża i w Limoges Boisseuil, w niedużej miejscowości w regionie Nowa Akwitania. Na powierzchni sprzedaży rzędu 1000 mkw. i 700 mkw. nowe punkty handlowe przyjmują klientów od 20 listopada.

Partnerstwo między dwiema grupami, Carrefour i Fnac-Darty, które już od roku w zakresie sprzedaży, opiera się na klasycznym mechanizmie franczyzy. Asortyment i ceny są ustalane przez Darty, firma wstawiła także własne kasy. Jednak 11 sprzedawców, 5 kasjerów i menedżer w sklepie Darty w La-Ville-du-Bois jest wynagradzanych przez Carrefoura.

Carrefour liczy na to, że dzięki partnerstwu z Darty zwiększy sprzedaż sprzętu w swoich hipermarketach. Eksperyment z Darty ma potrwać pół roku, ale Carrefour, podchodząc entuzjastycznie do partnerstwa z francuską siecią ze sprzętem RTV-AGD, zapowiedział, że pierwszych ocen dokona już po trzech miesiącach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.