11.04.2018/08:21

Słodkie napoje zwiększają ryzyko udaru?

Słodkie napoje wpływają na prawdopodobieństwo wystąpienia udaru - wynika z badań amerykańskich naukowców opisywanych przez Rzeczpospolitą.

Badacze sprawdzili, ile cukrów spożywa ponad 30 tys. amerykańskich pacjentów w wieku powyżej 45 lat. Pod lupą znalazły się m.in. słodycze czy napoje. Grupa była monitorowana przez 6 lat, z uwzględnieniem osób, które zmarły.  W ich przypadku badacze analizowali bezpośrednią przyczynę śmierci.

Zgodnie z pozyskanymi danymi, w przypadku spożywania dużych ilości cukru m.in. w napojach rośnie ryzyko chorób związanych z układem krążenia. Co ciekawe, spożywanie cukrów w innych produktach nie wykazuje takiego związku. Według naukowców napoje nie zawierają żadnych substancji odżywczych oprócz cukru, przez co organizm musi zagospodarowywać ogromne porcje energii. W przypadku innych rodzajów żywności, zawierających tłuszcze lub białka, spowalniają one metabolizm.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.