12.10.2020/07:34

Słowacja wprowadza limit klientów w sklepach i godziny dla seniorów

Od 15 października Słowacja wprowadza szereg surowych restrykcji sanitarnych. Obejmą m.in. handel – w sklepach obowiązywał będzie limit 1 klienta na każde 15 mkw. Będą też godziny dla seniorów.

Słowacki minister zdrowia Marek Krajczi poinformował podczas niedzielnej konferencji prasowej, zorganizowanej po posiedzeniu sztabu kryzysowego, że ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się infekcji wprowadzone będą liczne restrykcje sanitarne. Obejmą one m.in. gastronomię i handel detaliczny.

W lokalach gastronomicznych – barach, restauracjach i kawiarniach – możliwa będzie wyłącznie sprzedaż na wynos. Dopuszczona też będzie konsumpcja w ogródkach i na tarasach należących do lokali.

W centrach handlowych i sklepach detalicznych wprowadzono limit klientów – jednocześnie w placówkach może przebywać jeden kupujący na każde 15 mkw powierzchni sali sprzedaży. Przy wejściu do większych obiektów ochrona będzie mierzyć temperaturę wchodzących osób.

Dla poprawy bezpieczeństwa osób starszych wprowadzono ponadto godziny dla seniorów – będą obowiązywać w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach, od 9:00 do 11:00.

Nowe środki bezpieczeństwa – obejmujące także zakaz organizowania imprez masowych i większości wydarzeń sportowych – będą obowiązywać do czasu, gdy tygodniowa mediana dziennych zakażeń spadnie poniżej 500.

Jak zaalarmowało premier Słowacji Igor Matovicz "podejmowane środki są ostatecznością, jeśli cały kraj nie ma przejść na kwarantannę". W piątek padł w tym kraju rekord 1887 nowych wykrytych infekcji wirusem Covid-19.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Piotrek2342 12.10.2020

    Czyli wszyscy śmiali się z nas to teraz będą się śmiać z nas i Słowacji :p
    Godziny dla seniorów..
    A seniorzy mają to w głębokim poważaniu i chodzą kiedy chcą. Pracuje w sklepie, dziś od 10 do 11:30 było może 5 klientów z czego w wieku 25-40 lat.... żadnego seniora...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także