17.10.2019/18:39

Spada import whisky single malt. Polacy wybierają wersję blendowaną

Na koniec czerwca wartość sprowadzanej szkockiej whisky single malt do Polski spadła o 21,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Wzrósł za to import whisky w wersji blended.

Informacje podaje portal wyborcza. biz.pl, powołując się na dane zaprezentowane przez organizatorów Whisky Live Warsaw. Mimo spadków w kategorii single malt, import szkockiej whisky w wersji blended wzrósł wartościowo o 17,6 proc. rok do roku. Podobnie sytuacja wygląda biorąc pod uwagę wolumen importu. Single malt zanotował spadek o prawie 8 proc. względem czerwca 2018, natomiast whisky blended urosła o prawie 18 proc.

Całkowity bilans wychodzi na plus - ogółem dynamika wzrostu importu szkockiej whisky do Polski między czerwcem 2018, a czerwcem 2019 wyniosła 24,1 proc. W tym okresie sprowadzono do polski ponad milion kartonów szkockiej whisky.

Eksperci przekonują, że na taki stan rzeczy wpływ ma wysoka cena whisky single malt, a także fakt, że whisky blended charakteryzuje się bardziej neutralnym i przystępnym smakiem niż wersja single malt. Ta druga stanowi zresztą obecnie tylko 2 proc. sprzedaży whisky w Polsce. Cała kategoria to obecnie ponad 11 proc. rynku mocnych alkoholi w naszym kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.