10.02.2020/10:12

Spar Group już z dostępem do strony spar.pl. Trwa wdrażanie w życie porozumienia ze Spar Polska

Spar Polska nie zwlekało długo z rozpoczęciem wdrażania porozumienia zawartego ze Spar Group i Spar International, o którym poinformowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi w niedzielę rano.

Ze strony internetowej Bać-Polu, czyli właściciela spółki Spar Polska, zniknął już logotyp Spar oraz jakiekolwiek odniesienia do sieci handlowej, której operatorem była właśnie ta spółka. Pozostały w tym miejscu jedynie szyld Bać-Polu, Marspolu oraz Serpolu.

Również fanpage Spar Polska na Facebooku jest w trakcie "wygaszania". Usunięto z niego wszelkie archiwalne treści, w tym posty, zdjęcia i inne multimedia. Pozostało natomiast wypełnione pole "misja", w którym możemy przeczytać: "Wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy".

Dokonano już także zmiany abonenta domeny spar.pl. Dawniej była nim spółka Spar Polska, obecnie w tym miejscu wpisana jest już firma Wasz Sklep Spar (spółka zależna Spar Group z RPA). Już w weekend na spar.pl internauci witani byli komunikatem informującym o trwającej przebudowie strony internetowej.

Komunikat "Przepraszamy, strona w budowie" pojawił się również na witrynie klubu golfowego spargolf.pl.

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia zawartego w minionym tygodniu Spar Polska - po miesiącach sporu, również sądowego - przyznało, że to konkurencyjne Spar Group z RPA "jest wyłącznym licencjobiorcą marki Spar w Polsce", a"spółki grupy kapitałowej Bać-Pol (w tym Spar Polska - red.) nie posiadają prawa do używania marki Spar w Polsce".

- Detaliści, którzy chcą działać pod marką Spar, mogą kontaktować się ze spółką Wasz Sklep Spar, która jest zainteresowana dynamicznym rozwojem sieci pod nazwą Spar - podano w komunikacie podpisanym wspólnie przez Spar Polska, Spar Group oraz centralę sieci Spar (Spar International).

Przeczytaj więcej o szczegółach porozumienia kończącego konflikt wokół marki Spar:
Spar Polska, Spar Group i Spar International podpisały porozumienie! [TYLKO U NAS]

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • insider 14.02.2020

    @Obserwator: błędne założenia i błędne wnioski. Problemy Spar Polska wynikają z problemów całej grupy Bacpol.

  • Obserwator 10.02.2020

    I tak kolejna sieć z polskim kapitałem została zajechana przez zagraniczną z większą kasą i to przy aktywnym wsparciu „naszych”. Jakże polski w charakterze był to scenariusz.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.