28.06.2019/12:59

Spar Polska: Spór z centralą sieci nierozstrzygnięty; możemy wykonywać umowę licencyjną

Spółka Spar Polska z Grupy Bać-Pol wydała oświadczenie, w którym podkreśla że jej spór ze Spar International (centralą sieci Spar) co do skuteczności rozwiązania umowy licencyjnej pozostaje nierozstrzygnięty. Firma przekazała też, że uzyskała "kilka korzystnych dla siebie orzeczeń, które pozwalają na dalsze wykonywanie umowy licencyjnej".

>> Kliknij i przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł pt. "Amsterdamski sąd odmówił ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska" <<

- W toku trwającego pomiędzy stronami konfliktu, Spar Polska uzyskał zabezpieczenie roszczeń o ustalenie, że oświadczenie o rozwiązaniu umowy licencyjnej jest bezskuteczne przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Sąd Okręgowy w Kielcach w udzielonym zabezpieczeniu nakazał Spar International dalsze wykonywanie umowy licencyjnej oraz zakazał zawierania lub wykonywania umów, które pozwoliłyby na uzyskanie prawa do znaku towarowego Spar na terytorium Polski innemu podmiotowi - czytamy w oświadczeniu zarządu Spar Polska przesłanym redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl.

- Spar Polska w związku z podejmowanymi przez Spar International oraz The Spar Group Ltd z siedzibą w Pinetown (Republika Południowej Afryki) czynami nieuczciwej konkurencji polegającymi na próbie przejęcia kontrahentów Spar Polska oraz przejęcia prowadzonej działalności na terytorium Polski złożył również wniosek o zabezpieczenie roszczeń przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Sąd Okręgowy w Katowicach udzielił zabezpieczenia roszczeń Spar Polska i zakazał Spar International oraz The Spar Group kontaktów z kontrahentami Spar Polska oraz zakazał nakłaniania lub udzielania innym osobom pomocy w nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami Spar Polska - napisano w oświadczeniu.

Zarząd Spar Polska podkreśla, że "powyższe, korzystne dla Spar Polska rozstrzygnięcia Sądu Okręgowego w Kielcach oraz Sądu Okręgowego w Katowicach są skuteczne i wykonalne". Tłumaczy też, że sądy okręgowe w Katowicach i Katowicach w ostatnim czasie oddaliły wnioski Spar International oraz The Spar Group o wstrzymanie wykonania postanowień o zabezpieczenie, "nie podzielając argumentacji przeciwników Spar Polska".

- Spar Polska odnotował, że Spar International uzyskał zabezpieczenie roszczeń o zaniechanie naruszeń prawa ochronnego na znak towarowy przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Powyższe zabezpieczenie uzyskane zostało jednak w wyniku zatajenia istotnych faktów i celowego wprowadzenia Sądu w błąd przez Spar International. Sąd rozpoznając wniosek Spar International nie został bowiem poinformowany o uzyskaniu przez Spar Polska S.A. zabezpieczeń w dwóch postępowaniach uprzednio toczących się przed Sądem Okręgowym w Kielcach oraz Sądem Okręgowym w Katowicach. W wyniku zatajenia istotnych faktów oraz nieuczciwego postępowania Spar International doprowadził do wydania przez Sąd postanowienia o zabezpieczeniu rzekomych roszczeń Spar International, które to postanowienie jest sprzeczne z uzyskanym uprzednio przez Spar Polska S.A. zabezpieczeniem, które uprawnia Spar Polska S.A. m.in. do korzystania z nazw towarowych i znaków towarowych Spar. Powyższe rozstrzygnięcie zostało przez Spar Polska zaskarżone. Co więcej, jak wskazano wyżej postanowienie Sądu Okręgowego w Kielcach pozwala wprost na korzystanie przez Spar Polska ze znaków towarowych bez względu na treść postanowienia rzeszowskiego - czytamy dalej w oświadczeniu Spar Polska.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • franczyzobiorca z zapomnianego regionu 03.07.2019

    Bez prawa do marki SPAR??? Ciekawe...

  • KRIS 28.06.2019

    na Titanicu orkiestra też grała do końca panie LB..tylko franczyzobiorców szkoda że ciągnie ich pan na dno..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.