14.05.2018/12:12

Starbucks otwiera 64. kawiarnię w Polsce

W środę na terenie Targu Siennego i Rakowego w nowopowstałym kompleksie Forum Gdańsk w Gdańsku ruszy 64. kawiarnia sieci Starbucks.

Kawiarnia przy Kanale Raduni to miejsce otoczone zielenią nawiązujące do pierwszego punktu sieci – Pike Place w Seattle. Jak opisuje Katarzyna Pijanowska, brand manager sieci, wnętrze przywita gości ciemnym drewnem, ciepłym oświetleniem i szarymi odcieniami oraz elementami industrialnymi. W nowym lokalu znajdują się 54 miejsca siedzące.

Wnętrze podzielono na strefy, w których można posiedzieć ze znajomymi lub znaleźć odpowiednie miejsce do spotkań biznesowych, pracy i nauki.  W kawiarni, obok standardowych kanap i foteli, dostępne będą także stoły konferencyjne, gniazdka elektryczne i szybkie łącze Wi-Fi.

W dniu otwarcia przygotowano liczne atrakcje m.in.: słodki poczęstunek, coffee tasting oraz upominki dla pierwszych gości.

Firma Starbucks Coffee Company została założona w 1971 roku w Seattle. Obecnie jest wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy. W Polsce marką Starbucks zarządza AmRest Holdings SE, która ma w portfelu także marki KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB. Obecnie Spółka zarządza ponad 1600 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 16 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.