28.09.2020/19:15

Stokrotka ma już 115 kas samoobsługowych w swoich sklepach

Litewska firma zajmująca się rozwiązaniami dla handlu detalicznego dostarcza kasy samoobsługowe do sieci Stokrotka, będąca własnością litweskiej Maxima Grupe. Urządzenia stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów na skutek pandemii koronawirusa.

Według Juliusa Stulpinasa, szefa StrongPoint Technology, kasy samoobsługowe w Polsce zaczęły być popularne później niż na Litwie, ale zyskują na popularności, a rynek bardzo przychylnie przyjmuje te technologie. Zdaniem Stulpina, znaczenie rozwiązań samoobsługowych w Polsce, podobnie jak w innych krajach, dodatkowo zwiększyła pandemia Covid-19, która zmusza ludzi w sklepach do jak największego unikania kontaktu fizycznego.

– Średnie wykorzystanie naszych kas samoobsługowych w sieci detalicznej Stokrotka, która liczy około 600 sklepów w całej Polsce, wynosi obecnie około 35 proc. To naprawdę wysoki wskaźnik, który został osiągnięty w niezwykle krótkim czasie – mówi szef StrongPoint Technology.

Zdaniem J. Stulpina, zwyczaje polskich nabywców są nieco inne niż litewskich konsumentów, dlatego trzeba było wziąć to pod uwagę przy montażu kas samoobsługowych. W polskich sklepach szczyty zakupowe są bardziej wyraźne i odczuwalne o różnych porach dnia. Wiele sklepów w sąsiednim kraju otwiera się znacznie wcześniej niż na Litwie, a kolejki przy kasach mogą tworzyć się o siódmej rano lub nawet wcześniej. Kasy samoobsługowe pomagają rozwiązać ten problem i pozwalają znacznie zmniejszyć obciążenie zwykłych kas.

Dodatkowo polskie sklepy oferują szerszy wybór produktów niepakowanych i kodów kreskowych, co sprawia, że wygodny wybór towarów z listy podawanej w kasach samoobsługowych jest szczególnie ważny dla konsumentów.

Źródło: madeinvilnius.lt

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także