20.12.2016/15:54

Właściciel Stokrotki otworzy sklepy convenience pod szyldem 5 market

W pierwszym kwartale 2017 r. wystartuje w Polsce nowa sieć sklepów convenience o nazwie 5 market - podaje "Handel Extra". Jej organizatorem jest giełdowa spółka Emperia Holding, do której należą m.in. supermarkety Stokrotka.

Jak podał jako pierwszy "Handel Extra", za rozwój nowej sieci odpowiedzialny będzie Dariusz Bożek, dawniej dyrektor operacyjny i wiceprezes zarządu LD Holding w Grupie Kapitałowej Specjał. Nam udało się ustalić, że hasłem promującym nowe sklepy będzie hasło "Zakupy na piątkę". Poznaliśmy także logotyp nowej sieci:

Przypomnijmy, w trzecim kwartale br. Stokrotka rozpoczęła intensywne prace nad kolejnym po supermarkecie i markecie konceptem sklepu - formatem convenience. Będą to sklepy, odróżniające się od innych placówek detalicznych funkcjonujących w tym formacie na rynku. Oparte będą na formule franczyzowej, a ich mocną przewagą mają być artykuły świeże i asortyment w zupełności wystarczający do zaopatrzenia gospodarstwa domowego we wszystkie podstawowe artykuły spożywcze.

Jak pisaliśmy w listopadzie, pierwsza placówka ruszy na początku przyszłego roku w Świdniku, koło Lublina. Umowa najmu została już podpisana. – Obecnie staramy się dopracować projekt naszych sklepów convenience – mówił wówczas Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding i sieci Stokrotka. Nowe sklepy będą miały od 100 do 150 mkw. powierzchni.

Największy potencjał do rozwoju nowego konceptu władze firmy widzą w dużych aglomeracjach miejskich. Jednak obecnie rozwój sieci determinować będzie układ sieci centrów dystrybucyjnych, które działają pod Warszawą i w Lublinie. Można się spodziewać, że dwa miasta będą celem rozwoju sieci na pierwszym etapie ekspansji.

Sklepy 5 market rozwijane będą we franczyzie. – Sklepy convenience będziemy rozwijać w dwóch modelach. Pierwszy to model klasycznej franczyzy, w której partner, który ma już lokal otwiera sklep pod naszym logo. Drugie rozwiązanie będzie polegało na tym, że to my znajdujemy lokalizację, przeprowadzimy adaptację lokalu, wyposażymy sklep i oddamy franczyzobiorcy, który będzie go prowadził – wyjaśnia Dariusz Kalinowski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.