19.06.2018/13:06

Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą 2018 [GALERIA]

Po tej części Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu wręczonych zostało 12 odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz 19 odznak „Zasłużony  dla  Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej: zespół Top Girls i zwyciężczyni programu „The Voice of Poland” Marta Gałuszewska, a także Zespół Pieśni i Tańca Mazowia, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, których zwycięzca wypił litr mleka w rekordowym czasie 9,59 s. Poza sceną główną odbywały się również Mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy. Na najmłodszych czekały konkursy „Mleko z klasą” oraz plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka został zorganizowany z inicjatywy SM MLEKOVITA. Patronatem honorowym objął je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.