08.06.2018/10:49

Anna Pawlak-Kuliga, szefowa Ikea w Polsce, pokieruje chińskim oddziałem grupy

Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce, obejmie stanowisko prezesa IKEA w Chinach - podała spółka w komunikacie. Tymczasowo obowiązki szefowej firmy w Polsce przejmie Iwona Szczęka, członek zarządu spółki.

- Ostatnie lata to okres bardzo dynamicznego rozwoju IKEA w Polsce - komentuje Anna Pawlak-Kuliga, odchodząca prezes IKEA Retail w Polsce. - Razem z zespołem stworzyliśmy wiele ciekawych inicjatyw, w tym nowe kanały sprzedaży, tak by klienci mogli robić zakupy gdzie, kiedy i jak chcą. Otworzyliśmy innowacyjne punkty sprzedaży jak IKEA Centrum dla Firm. Uruchomiliśmy pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy. W 2017 roku otworzyliśmy sklep w Lublinie, a teraz intensywnie pracujemy nad nowym formatem sprzedaży w Warszawie, w centrum handlowym Blue City - wylicza Pawlak-Kuliga.

Obejmując stanowisko prezesa IKEA Retail we wrześniu 2016 roku, Anna Pawlak-Kuliga została pierwszą Polką kierującą polskim oddziałem firmy.

Z IKEA związana jest od 10 lat. Od 2008 roku pełniła rolę Nawigatora Biznesu dla IKEA w Wielkiej Brytanii. Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu IKEA Retail, a rok później – także wiceprezes. Jednocześnie zasiada w zarządzie spółki IKEA Property oraz w radzie nadzorczej IKEA Distribution na Europę południowo-wschodnią i radzie nadzorczej IKEA Centers Polska. Jest również Członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • BG 08.06.2018

  Podsumujmy:.
  1. Otwarcie Lublina (projekt dłuuugo sprzed pojawienia się A.K.P w IKEA PL)
  2. Stawka 20 pln na start ... no cóź, to zwykła przyzwoitość a na rynku WWA, KRK, GDA, to w zasadzie robi się standard.
  3. Fort Wola - fail
  4. Ciągłe problemy logistyczne, e-commerce kulejący i bez rozpędu, P.U.P. - WTF!?
  5. Blue City - szkoda że Janki/Targówek będą do tego dopłacać.
  6. Rotacja na poziomie FM i ogólne pogorszenie jakości managementu oraz 2 linii.
  Nie jestem w stanie zrozumieć tych zachwytów ale życzę sukcesów w Chinach

 • Marta_wwa 08.06.2018

  Nie przesadzałbym z tymi oh ah bo rzeczy ktore się wydarzyły w IKEA Polska stały się rzutem na taśme, w ostatniej chwili biorąc pod uwagę działania IKEA na świecie. Nie powiedziałbym, że za rządów Pani Pawlak-Kuligi IKEA w Polsce przeszła jakąs dramatyczną, widoczną czy choćby ciekawą transformację.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.