04.02.2017/10:42

Szefowa POHiD: Tępimy wszelkiego typu nielegalne praktyki

- Sieci handlowe (zrzeszone w ramach POHiD – red.) prowadzą obecnie normalne, regularne negocjacje handlowe z dostawcami, w tym z dostawcami mleka. Żadna z sieci handlowych nie poinformowała nas, że skierowała do kontrahentów żądania dotyczące znaczących redukcji cen – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Dobranoc 07.02.2017

  Kogo wy słuchacie?? Przecież tu nie o Polskę chodzi ?? Polacy to jedna tępy naród jest i to bardzo.

 • Motyl 07.02.2017

  Czy coś się ostatnio zmieniło w kontaktach z sieciami? My dostawcy od wielu lat jesteśmy gnębieni przez sieci handlowe i moim zdaniem sytuacja absolutnie się nie zmieniła. Niech ktoś zapyta, czy łatwiej jest uzyskać podwyżkę cen produktów w sieciach pomimo ciągle rosnących kosztów. Żaden przedstawiciel sieci handlowych nie przyzna się do złych praktyk. Gdy argumentujemy podwyżkę cen np wzrostem kosztów związanych ze wzrostem najniższego wynagrodzenia, wzrostem cen surowców itp oni prosto w oczy mówią, że nie ma żadnych podstaw do podwyżki cen. Na argument typu jest zima mówią, że to nieprawda, bo jest lato. To oczywiście przenośnia, ale obrazuje sytuację. Uważam, jako wieloletni dostawca, że obecna sytuacja polityczna oraz działania jakie podejmuje rząd wobec sieci tylko pogorszyły sprawę bo nic nie ugrali a zaognili sytuację i pogorszyli pozycję producentów.

 • Aby dodać komentarz musisz podać wynik 05.02.2017

  "..Żadna z sieci handlowych nie poinformowała nas, że skierowała do kontrahentów żądania dotyczące znaczących redukcji cen ..."

  sieci nie maja obowiązku informowania pohid , ..... glupotą byloby informowanie o wynegocjowaniu lepszej ceny, poza tym negocjacje to tajemnica handlowa

  nic nie wie a chce sie wykazać

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.