04.02.2020/13:25

Takeaway, właściciel Pyszne.pl, sfinalizował zakup konkurencyjnego Just Eat

Konsolidacja na rynku dostaw dań restauracyjnych do domu. Holenderska firma Takeaway ogłosiła, że transakcja przejęcia brytyjskiej Just Eat została sfinalizowana. Akcje połączonych spółek weszły do obrotu na londyńskiej giełdzie w poniedziałek 3 lutego – informuje serwis pymnts.com.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wciąż trwa postępowanie wszczęte przez brytyjskiego regulatora rynku CMA. Do jego zakończenia połączone firmy muszą działać osobno, każda pod własnym szyldem i z odrębnym zarządem.

Dochodzenie wszczęte przez CMA opóźniło już połączenie obu firm w jeden podmiot. Według wcześniejszych planów, już z końcem stycznia biznes miał funkcjonować na Wyspach po szyldem Just Eat Takeaway.com.

W wyniku transakcji, wartej ok. 7,4 mld euro, powstaje jedna z największych firm na europejskim rynku dostaw dań restauracyjnych. Fuzja jest odzwierciedleniem trendu na tym rynku, który rośnie w zawrotnym tempie. Konsolidacja jest po części związana z presją konkurencyjną ze strony Uber Eats oraz Deliveroo, wspieranej finansowo przez Amazona.

W styczniu ubiegłego roku firma Just Eat przejęła brytyjską HungryHouse, a w grudniu Takeaway.com pozyskał niemiecką Delivery Hero. Firma działa w Polsce pod brandem Pyszne.pl.

Łącznie firmy Just Eat i Takeaway.com zrealizowały w 2018 r. ok. 360 mln zamówień, na łączną kwotę ok. 7,3 mld euro.

Źródło: pymnts.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.