21.12.2020/21:20

Tesco i Carrefour ograniczają sojusz zakupowy

Tych dwóch gigantów nie będzie już wspólnie kupować owoców i warzyw. Dotyczy to również zakupu produktów, w których Carrefour ma ponad 15-procentowy udział w rynku. Sieci ustosunkowały się do obaw francuskiego organu nadzorującego konkurencję.
 

Sojusz zakupowy Carrefour i Tesco został ograniczony. Francuski Urząd ds. Konkurencji obawia się, że współpraca między dwoma, tak dużymi firmami mogłaby zbytnio osłabić pozycję producentów marek własnych - napisała francuska gazeta „Linéaires”

Sojusz zakupowy między liderem rynku brytyjskiego a francuską grupą handlową został formalnie zainaugurowany w sierpniu 2018 roku. Obie firmy zgodziły się wspólnie negocjować i kupować marki własne i towary, które nie są przeznaczone do odsprzedaży. Początkowo współpraca była ograniczona do trzech lat.

Aby rozwiać obawy organów ochrony konkurencji Tesco i Carrefour zdecydowały się wykluczyć określone kategorie produktów, co zostało z zadowoleniem przyjęte przez organ. Sieci  nie będą już razem kupować nieprzetworzonych produktów rolnych pochodzenia krajowego i europejskiego, takich jak owoce i warzywa, rośliny lub jagnięcina. Istnieją dalsze ograniczenia dla ośmiu grup produktów, w tym sera śmietankowego, sera cheddar i pomidorów w puszce. 

Carrefour i Tesco obiecują, że nie wykluczą małych dostawców.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.