10.01.2020/17:21

Tesco zamyka w Polsce kolejne hipermarkety i zwalnia 380 osób

Tesco likwiduje kolejnych pięć hipermarketów kompaktowych. Od lutego do kwietnia 2020 r. spółka zwolni z zamykanych sklepów w Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży, Bełchatowie i Wrocławiu 380 osób. 

To już kolejnych pięć marketów likwidowanych w Polsce przez brytyjską spółkę. NSZZ Solidarność Tesco otrzymała pismo 10 stycznia 2020 r. informujące o następnych planowanych zwolnieniach grupowych od spółki. 

Jako przyczynę zwolnień podano zamknięcie formatu Compact Hipermarket i „zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów w związku z przyczynami ekonomicznymi.

Pracę mają stracić 304 osoby na stanowiskach podstawowych i 76 osób sprawujących nadzór nad pracownikami, czyli łącznie 380 osób.

Fragment zawiadomienia ws. zwolnień grupowych w Tesco Polska:

Zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracownikówZgodnie z art. 2 ust. 6 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. z 2003 r. Nr 90, poz. 844 ze zm.) Pracodawca Tesco (Polska) Sp. z o.o. z siedzibą główną w Krakowie ul. Kapelanka 56, zawiadamia o zamiarze dokonania zwolnień grupowych.
1. Przyczyną zwolnień grupowych jest:a. Zamknięcie sklepów formatu Compact Hipermarket:
- CH Leszno, ul. Poznańska 3, 64-100 Leszno
- CH Gorzów Wielkopolski Słowianka, ul. Słowiańska 70 ,66-400 Gorzów Wielkopolski
- CH Łomża, ul. Zawadzka 38,18-400 Łomża
- CH Bełchatów, ul. Kolejowa 6,97-400 Bełchatów
- CH Wrocław Magnolia, ul. Legnicka 58,54-204 Wrocław
b. Zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów.
w związku z przyczynami ekonomicznymi.
2. Zwolnienia grupowe obejmą następujące grupy zawodowe:
a. Stanowiska podstawowe – maksymalnie 304 osób
b. Stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 76 osób.
Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie 01.02.2020 – 30.04.2020.
 

Wrocławskie Tesco w CH Magnolia ma zostać zastąpione hipermarketem Carrefour. Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie nabycia przez Carrefour Polska części mienia Kasama Investments. Jeśli urząd antymonopolowy wyrazi zgodę na koncentrację, to w miejscu zamykanego hipermarketu Tesco w CH Magnolia Park będzie działał sklep sieci Carrefour.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • gosc 13.01.2020

  Super wiadomość dość syfu drugiej jakości.

 • znudzony 11.01.2020

  Probuja w panice to sprzedać, Anglicy z Tesco to banda dyletantów,mających Polaków i wschodnioeuropejskie nacje za podrzędna rasę,. Ci Anglicy którzy dzisiaj zarządzają Tesco to w większości poziom menadżera najwyżej średniego szczebla wywindowanego w upadającym przedsiębiorstwie na szczyt. I oto efekty. Nawet sprzedać nadal wartościowego biznesu nie potrafią ( dobre lokalizacje,infrastruktura i nieruchomosci)..

 • Czytelnik 10.01.2020

  Cóż dodać.... jak się nie umie i się nie ma pomysłu, to kupić sobie klocki i tym się bawic

 • Bua ha ha 10.01.2020

  Ale jaja, Magnolia, taka lokalizacja i oni się tego pozbywają. A Lewis gada, że optymalizują sieć wPL. Wychodzą z kraju jak nic.
  Ciekawe co z Ostrowem i Bełchatowem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.