10.08.2018/11:43

Uczniowie polubili zdrowsze przekąski

Od kilku lat rośnie znaczenie produktów, które są zdrowszą alternatywą dla klasycznych przekąsek. Na batonach zbożowych, bakaliach, chrupkach ryżowych czy chipsach z warzyw lub owoców można coraz więcej zarobić.

Rynek tzw. zdrowych przekąsek dobrze wpisuje się w aktualne trendy. Coraz więcej konsumentów jest świadomych, jak ważna dla ich zdrowia i samopoczucia jest dieta, które produkty do niej włączyć, a które zdecydowanie powinny być wykluczone. Wpływa to również na decyzje związane z zakupem produktów dla dzieci. – Z przeprowadzonych na nasze zlecenie badań wynika, że konsumenci zwracają uwagę przede wszystkim na jakość żywności, co deklaruje 85% ankietowanych. Smak i cena znalazły się dopiero na kolejnych pozycjach – komentuje Agnieszka Pragacz, brand manager w firmie Bakalland. Z przywołanych badań wynika poza tym, że Polacy unikają takich składników jak syntetyczne barwniki (40% wskazań), syrop glukozowy (25%) czy oleje utwardzone (26%).

Ufamy ekspertom

Agnieszka Pragacz wskazuje, że konsumenci zwracają również uwagę na rekomendacje rzetelnych ekspertów, np. Instytutu Żywności i Żywienia. – Dlatego dbają o to, żeby codzienny jadłospis zawierał pięć porcji warzyw i owoców oraz był zbudowany zgodnie z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. W tej piramidzie orzechy zajmują bardzo ważne miejsce. Stąd wynika rosnąca popularność takich przekąsek jak suszone owoce, orzechy, batony zbożowe i owocowe, które będą w najbliższych latach zyskiwały jeszcze większe znaczenie w codziennym menu – ocenia nasza rozmówczyni. Wskazuje, że rodzice i dzieci chętnie sięgają po Żurawinę Bio Bakalland, jak i po mieszanki bakaliowe w poręcznych 50‑gramowych opakowaniach, takie jak np. Mix studencki.

Batony i smoothie

Ze słodyczy wśród dzieci zdecydowanie najpopularniejszym produktem są batony. Jednak, jak zauważa Marta Kryst, product manager w firmie Purella Food, obecnie obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania produktami typu smoothie. – To idealne uzupełnienie drugiego śniadania. Są pożywną przekąską, można je traktować jako zamiennik porcji owoców – akcentuje ekspertka. Dodaje, że popularne są również chipsy owocowe i warzywne. – Zdecydowanie produkty zaliczające się do tzw. zdrowej żywności powinny mieć szczególne miejsce w sklepie. Na ogół znajdziemy je na półkach ze „zdrową żywnością”, ale warto je ustawiać również w strefie przykasowej – podkreśla Marta Kryst. Prognozuje ona, że „zdrowa żywność” w dalszym ciągu będzie modna.

Posmak Himalajow

Strefa przykasowa to również dobre miejsce do wyeksponowania przekąsek impulsowych Quick Snack firmy Ros‑Sweet. W tej linii znajdziemy m.in. naturalne migdały prażone bez tłuszczu z dodatkiem soli himalajskiej, orzechy ziemne w mocno chrupiącej skorupce o smaku barbecue albo zielonej cebulki czy np. chrupiącą kukurydzę z solą morską. Dostępny jest także Mix studencki marki Quick Snack, w którym słodycz rodzynek i żurawiny łączy się z aromatem orzechów ziemnych prażonych, orzechów laskowych, orzechów nerkowca i orzechów włoskich, a także Mix ziaren do sałatek z żurawiną. Produkty wyróżniają się wygodnymi opakowaniami typu „on‑the‑go”, które doskonale wpisują się w aktualne potrzeby konsumentów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • erykowski 13.08.2018

    No i super. Ja młdemu codziennie sam smoothie robię. Cos prostego, w tym klimacie (treść niezgodna z regulaminem forum została usunięta przez moderatora)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.